Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler voyager LE 99r nie odpala

dziubekk 15 Cze 2012 13:52 4447 8
  • #1 15 Cze 2012 13:52
    dziubekk
    Poziom 2  

Witam!
    Postanowiłam napisac na forum bo juz opadaja mi rece do tego auta ... ale zaczne od poczatku .
    Auto stalo od 1,5 miesiaca bez odpalania na parkingu , oczywiscie rozladowal sie akumulator i auto nie chcialo "gadac" ( wczesniej odpalal na dotyk , jedynie nie dzialala klima) ... w zwiazku z czym probowalam odpalic auto porzez kable z drugiego samochodu ale nic z tego rozrusznik krecil natomiast silnik nie otrzymywal paliwa i auta w zaden sposob nie dalo sie odpalic ( swiecila sie przez jakis czas kontrolka alarm set) ... auto odpalilo na sekunde tylko po zastosowaniu plaka po czym zgaslo . Znajomy mechanik poradzil kupic nowy aku i filtr paliwa co tez uczynilam ale auto dalej stoi na parkingu i dalej to samo :( Dodam jeszcze ze po przekreceniu stacyjki 3 krotnie nie wyswietlaja sie zadne bledy :(
    Bardzo prosze o pomoc za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczna .

0 8
  • #3 15 Cze 2012 15:17
    dziubekk
    Poziom 2  

Mod22 dziekuje bardzo :) juz czytalam te 2 tematy ale niestety nie roziwazuja problemu :(

Dodam ze doszla jeszcze jedna zecz ktora zauwazylam doslownie 10 min temu ... swieci sie wyrzyknik czyli hamulce a przy probie odpalenia zaczyna mrugac .... czyli bodykomp chyba blokuje hamulce (?) ....qrcze jak to rozwiazac zeby dojechac chociac do serwisu ... jest mozliwosc odpiecia jakiejs wtyczki czy czegos od recznego ?.... Przepraszam za taka chaotyczna wypowiedz ale co do elektryki aut ejstem totalnie zielona :(

0
  • #4 15 Cze 2012 15:43
    mod22
    Poziom 28  

dziubekk napisał:
    swieci sie wyrzyknik czyli hamulce a przy probie odpalenia zaczyna mrugac .... czyli bodykomp chyba blokuje hamulce (?)

Nie, to jest wina słabego akumulatora.
    dziubekk napisał:
    qrcze jak to rozwiazac zeby dojechac chociac do serwisu

Raczej, Sama sobie nie poradzisz. Trzeba elektromechanika który przyjedzie na miejsce lub laweta ktora zawiezie auto do serwisu.
    dziubekk napisał:
    jest mozliwosc odpiecia jakiejs wtyczki czy czegos od recznego ?

Raczej, niema takiej możliwości.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Cze 2012 16:20
    dziubekk
    Poziom 2  

Dziekuje , tak czy siak auto pewnie w pniedzialek wyladuje na lawecie ale mam jeszcze jedno pytanie , czy to normalne ze przy przekreceniu kluczyka i probie odpalenia auta zapala sie kontrolka tempomatu ? przycisk nie reaguje ,nie da sie sie go wylaczyc , moze w tym tkwi problem .

0
  • #6 15 Cze 2012 20:17
    mod22
    Poziom 28  

Nie jestem pewien czy powinna świecić, w serwisie powinni wiedzieć.
    Pozdrawiam mod22.

0
  • #7 19 Cze 2012 20:11
    dziubekk
    Poziom 2  

Witam !

aaaa jednak imo sie zablokowal po rozladowaniu akumulatora , niestety poszedl rowniez czujnik przy recznym ( wykrzyknik tak jak sadzilam oznaczal hamulce a nie rozladowany aku ;) :P)
    temat uwazam za zamkniety

1
  • #8 19 Cze 2012 20:21
    mod22
    Poziom 28  

dziubekk napisał:
    wykrzyknik tak jak sadzilam oznaczal hamulce a nie rozladowany aku

Tak, wykrzyknik oznacza hamulec ręczny, ale mi chodziło o to że kontrolka delikatnie mrugała dlatego że podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie w instalacji faluję tz że wał w zależności w jakiej jest pozycji różnie obciąża rozrusznik a rozrusznik akumulator i dlatego napięcie faluję w instalacji co powodowało delikatne migotanie kontrolki.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 06 Sie 2013 17:24
    Jacek_Voy
    Poziom 2  

Voyager 2,5 tdi 99r manual nie odpalał. zaświecał się brake podczas przekręcenia rozrucznika ."Walczyłem " z nim 3 dni sprawdziłem wszystko,
    wkońcu sprawdziłem czujnilk wciśniętego sprzęga. i okazalo się żę chyba wypiął się kabelek.
    natomiast gdy zaświeca mi się Alarm Set zamykam i otwieram drzwi na pilocie, jeśli to nie pomaga uderzam Ręką od strony pasażera w obudowę zaraz obok potencjometra wentylatora i działa, ale zawsze można rozłączyć kostki wentylatora i klimatyzacji.
    pozdrawiam wszystkich

0
  Szukaj w 5mln produktów