Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczący komputer gdy jest zimny.

15 Cze 2012 15:03 1142 6
  • Poziom 21  
    Witam.
    Jeden z moich PC-tów od jakiegoś czasu zaczął dziwnie piszczeć. To jest słuchajcie dokładnie takie piszczenie, skwierczenie, jak kiedyś piszczały te modemy internetowe wpinane w gniazdo PCI, one też wydawały podczas łączenia takie specyficzne dźwięki. Takie same wydaje teraz mój komputer. Dzieje się to wyłącznie wtedy gdy jest zimny. Jak się rozgrzeje, wszystko wraca do normy. Początkowo myślałem że to wentylator któryś ale odłączyłem na chwilę wszystkie i dalej piszczy. Wentylator w zasilaczu wyhamowałem na chwilę śrubokrętem ale to też nie jego wina. Kondensatory na płycie głównej są jak najbardziej ok, żaden nie jest napuchnięty. Macie może jakieś pomysły co może wydawać takie dźwięki?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Pewnie piszczą cewki - zasilacz, płyta, karta graficzna - musisz sam określić, z którego miejsca dochodzi hałas.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 21  
    Karta graficzna odpada bo jest zintegrowana. Zasilacz? Bardzo możliwe. Muszę jutro jak będzie zimny wyjąć zasilacz i go włączyć na sucho i zobaczyć czy piszczy. A czy to generalnie jest jakoś naprawialne czy nie warto tego robić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Zasilacz to jakiś NoName, zwykły ATX, 300V. To nie jest jakiś super komputer. On współpracuje z aplikacjami biurowymi i drukarką, nic poza tym. Ma już ok 6 lat.
  • Poziom 35  
    Zasilacz piszczy jak ma już duże obciążenie. Więc to możliwe bo to NoName. Czas chyba na zmianę zasilacza.
  • Użytkownik usunął konto