Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mostek prostowniczy do transformatora EL6636?

15 Cze 2012 15:07 2504 4
  • Poziom 16  
    Witam wpadł mi w ręce transformator z zepsutych głośników media tech. Symbol trafa to EL6636 (niewiele jest o nim w necie).
    Na naklejce są podane takie parametry:
    12V x2 2.4A
    22V 150mA
    1.9V 450mA
    Uzwojenie 22v i 1.9v na razie mnie nie interesuje. Na wyjściu transformatora mam jednak sporo więcej 19V lub 38V. Jaki mostek do niego zrobić? Na jakich diodach? Proszę o jakiś schemat.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    zasilacz symetryczny :

wartosci elementów dopasuj do swojego trafa
  • Poziom 16  
    Zawsze najprościej jest kupić jednak czasami robi się coś jako "sztuka dla sztuki" i bardziej chodzi mi tutaj o nauczenie się czegoś niż konkretne zastosowanie tego transformatora szczególnie że jest tutaj podwójne 12V :P
    Takie zasilanie jest w głośnikach jednak pomiędzy a i c na transformatorze jest 38v zmiennego a-b i b-c 19 zmiennego
    jednak na wyjściu z mostka (tam co narysowałem plus i minus) mam 60 stałego! dlaczego jest takie duże napięcie? przy takim podłączeniu na a-b i b-c jest 26V stałego

• Specjalista - urządzenia lampowe
    Sobek007 napisał:
    dlaczego jest takie duże napięcie?

Doczytaj teorii i poziomu nie zaniżaj - przecież kondensatory filtra ładują się do napięcia szczytowego a te 2x19V to wartość skuteczna...
  • Poziom 16  
    Dzięki że sam odpowiedziałeś dlaczego tak jest i chwała ci za to ale nie trzeba warczeć od razu. ;)