Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór przełącznika analogowego do przełączania sygnału audio.

Strej 15 Jun 2012 15:43 1593 5
 • #1
  Strej
  Level 9  
  Potrzebuję pomocy w wyborze przełącznika sterowanego napięciem.

  Chciałbym użyć go do zmiany toru sygnału z gitary (układ true bypass sterowany napięciem). Moją uwagę zwrócił, ze względu na cenę, układ NC7SB3157P6X, ale w nocie katalogowej (w tabeli DC Electrical Characteristics) jest pozycja Analog Signal Range i ten zakres wynosi od 0 do Vcc (maks. 5,5V). Czy to oznacza, nie przepuści on ujemnej części fali i musiałbym ustalić punkt pracy na np. 2,5V (przy Vcc 5V) i usunąć składową stałą za przełącznikiem? Oto link do specyfikacji:

  www.fairchildsemi.com/ds/FS/FSA3157.pdf

  Wiem, że w TME (tam właśnie znalazłem ten układ) są inne przełączniki dedykowane do audio, ale ich cena jest co najmniej dziesięciokrotnie wyższa. Może ktoś mógłby mi polecić jakieś niedrogie rozwiązanie? Jeśli takiego nie ma, to chyba użyję DG403DJ. Z góry dziękuję za podpowiedzi!
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Strej
  Level 9  
  Hmm, nie znałem tego układu - to ma sens, na dodatek ma od razu cztery kanały! Zamówiłem dzisiaj kilka sztuk i zobaczę z czym to się je. Dzięki!

  Dodano po 5 [godziny] 39 [minuty]:

  Ale chyba jednak będzie miał za dużą rezystancję w stanie ON - 80 Ohm przy 15V to już jest za dużo, a ja chciałem zasilać 5V

  Dodano po 4 [godziny] 49 [minuty]:

  Chyba w końcu użyję przekaźnika, chciałem tego uniknąć i zrobić to w jakiś bardziej wyrafinowany sposób, ale dobre przełączniki analogowe o niskiej rezystancji kosztują krocie i są słabo dostępne. Poza tym jeśli sygnał przechodzi przez tranzystory (bo chyba na nich są w większości oparte te przełączniki) , to nie jest to już true bypass (dla mnie jest to dość puste określenie, ale to nie ma być dla mnie, a gitarzyści mają bzika na punkcie true bypassu, a już broń panie Boże, żeby jakieś cyfrowe układy tam były).
 • #6
  User removed account
  Level 1