Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Wave 533 dziwne objawy po wymianie taśmy z wyświetlanym obrazem

15 Cze 2012 15:43 2740 2
  • Poziom 11  
    Witam mam problem z Samsungiem Wave 533 (telefon po przejściach), koleżanka dała mi do naprawy ów telefon (przejechała ulotką pomiędzy dwoma częściami telefonu), usterką była zerwana taśma. Po wymianie taśmy telefon przez około miesiąc sprawował się idealnie aż do czasu. Na chwilę obecną telefon wyświetla obraz w odbiciu lustrzanym natomiast dotyk działa tak jak powinien tzn. w normalnym telefonie przycisk wiadomosci znajduje się w prawym dolnym rogu teraz znajduje sie w prawym gornym rogu ale po nacisnieciu pustego pola w prawym dolnym rogu otwieraja sie wiadomosci. Kolejna dziwna rzeczą jest wyświetlany obraz kolory są mało żywe zaśnieżone. Ostatnim dość dziwnym objawem jest to, że gdy rozsunę klawiaturę i włączam telefon wszystko jest OK ikony znajdują się na swojej pozycji dotyk działa bez zarzutów kolory żywe po zasunięciu klawiatury telefon zachowuje się tak jak powinien do momentu zablokowania, po zablokowaniu ekran pokrywają ciemno niebieskie paski na środku wyświetlacza po czym zostaje samo podświetlenie matrycy brak jakiejkolwiek reakcji.
    Pierwszą moją diagnozą była wymiana softu niestety nie przyniosło to efektu, po rozłożeniu telefonu na części i przeprowadzeniu kilku prób położenia wyświetlacza zauważyłem jego dziwne reakcje po zmianie kąta położenia, gdy był w pozycji prostopadłej do klawiatury wyświetlany obraz był odbity w osi X w prawo (normalnie powinien znajdować się z lewej strony), natomiast po umieszczeniu ekranu równolegle do płaszczyzny tak aby krawędzie sie stykały (telefon normalnie rozsunięty) obraz był ok, po ustawieniu w pozycji idealnie przylegającej (telefon normalnie zamknięty) obraz w postaci odbicia lustrzanego.
    Proszę o podsunięcie ewentualnych możliwych rozwiązań
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Taśma. Załóż oryginał.
  • Poziom 11  
    dokładnie taśma pomogła