Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1,5 GLE 94' - ginie prąd na postoju

15 Cze 2012 18:04 1386 3
 • Poziom 10  
  Witam,
  znów problem z moim tragicznym polonezem.

  Problem dość dziwny, bo nie wiem już gdzie szukać przyczyny, a rozbebeszyłem już pół samochodu.

  Alternator w aucie od początku gdy go kupiłem nie ładował jakoś super dobrze, dopiero przy ~1300 obrotów gaśnie lampka, ale generalnie, nie było tragedii, prądu starczało. Ostatnio natomiast wystarczy zgasić auto, postoi kilka minut... i już nie moge odpalić samochodu. Akumulator kompletnie rozładowany. Wsadzałem drugi, również to samo, probowałem na trzecim - to samo. Zmierzyłem pobór prądu miernikiem uniwersalnym wpinając się za plusową kleme - troche się przeraziłem, bo pokazuje 26,6. Więc leciałem dalej po bezpiecznikach, wyjmowałem i wkładałem wszystkie po kolei - pobór spadł do 0,2 po wyjęciu bezpiecznika 25 A, odpowiedzialnego jak sie dowiedziałem za światła awaryjne, wentylator chłodnicy i oświetlenie wnętrza. Zacząłem grzebać, odłączyłem włącznik od wentylatora chłodnicy, jego samego tez, przełącznik od świateł awaryjnych, wtyczki spod kolumny kierownicy, wyciągnąłem zegary, odłączyłem oświetlenie w środku... nadal pobiera prąd. Właściwie odłączałem po kolei wszystkie wtyki jakie znalazłem w aucie, nadal pobiera 26,6.
  Panowie, nie wiem gdzie dalej szukać problemu, mógłbym jeszcze ściągnąc deske rozdzielczą ale nie mam na to zwyczajnie czasu, chyba, że byłbym pewien, iż tam może tkwić problem i coś pobiera prąd/jest uszkodzone.

  Bardzo prosze o jakieś rady czy wskazówki, bo już powoli wysiadam a auto ciągle potrzebne, a palić go z pychu czy drugiego akumulatora powoli mi zbrzydło....
 • Poziom 26  
  Odłącz na początku przewód idący do B+ na alternatorze.możliwe,że masz uszkodzony mostek prostowniczy i uszkodzona dioda powoduje przepływ prądu.Jeśli to nie pomoże,odłącz gruby kabel od zacisku rozrusznika.Tam również może być upływność prądu do masy.Co to za miernik uniwersalny,który pokazuje 26,6.Czego?Osobiście nie spotkałem miernika uniwersalnego,który miałby zakres pomiarowy powyżej 20A.Czy Twój miernik posiada zewnętrzny bocznik prądowy?
 • Poziom 10  
  Może źle spojrzałem i było 2,66? To chyba prędzej ;] Jaki mam miernik dokładnie nie wiem, jeden z tańszych, bardziej popularnych w każdym razie, modelu nie pamiętam a nie chce mi sie lecieć teraz na dwór.
  W każdym bądź razie problem jest, jutro będe grzebał dalej. B+ na alternatorze odłączałem, nie było różnicy, rozrusznika nie tykałem bo myślałem, że nie ma powodu skoro to elektromagnes go 'załącza', ale oczywiście sprawdzę, może faktycznie tam coś gdzieś styka z masą. Ale z drugiej strony czy to nie jest gdzieś na obwodzie tych świateł awaryjnych itd, skoro po wyjęciu bezpiecznika za nich odpowiedzialnego, problem znika?
 • Poziom 32  
  rzeznia22 napisał:
  Może źle spojrzałem i było 2,66?
  Bezpiecznik 25A nie wytrzymał by 26,6.