Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot podczerwieni ELMAK MAK 2002 MAXI schemat programatora

Tommy300 15 Jun 2012 19:33 2114 0
    Tommy300
    Level 11  
    Witam.
    Jak w temacie, poszukuję schematu jakiegoś programatora, do takiego pilota, najlepiej na usb. Jeżeli mogłoby pomóc w przeróbce, to posiadam interfejsy diagnostyczne VAG KKL (niebieski) i OP-COM (chińczyk) na układach FTDI. Konkretnie chodzi mi o programowanie wsadami ze strony http://wyszukiwarka.elmak.pl/index2.php?jezyk=pl Kiedyś czytałem o pilotach serwisowych do TV LG, że można takim pilotem z menu serwisowego odblokować odtwarzanie filmów w formacie DivX/XviD. Dorwałem nawet plik w postaci audio, gdzie niby po podłączeniu diody podczerwieni pod głośniczek/słuchawkę jakiegoś wzmacniacza audio i i odtworzeniu takiego pliku, LG przechodzi w tryb service menu, a dalej już to menu obsługuje zwykły pilot tegoż telewizora. Niestety ten trik mi nie zadziałał, a alternatywne możliwości (kupno pilota serwisowego, lub od jakiegoś innego np. od tunera sat. PEACE) są dla mnie nieopłacalne. Przypuszczam że jeżeli moje zamierzenia byłyby zrealizowane, to można użyć takiego programatora nie tylko do tego pilota (np. chipy kardridży drukarek). Dodam jeszcze że posiadam jakiegoś max232 i uniwersalną płytkę, jak i pełno części elektronicznych. Jeżeli ma ktoś jakiegoś pomysła to proszę o konkretne podpowiedzi a nie odsyłanie na alledrogo itp. Dołączam skan elektroniki tegoż pilota.

Pilot podczerwieni ELMAK MAK 2002 MAXI schemat programatora