Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa 156 zamek centralny, szyby, halogeny

15 Cze 2012 19:48 2769 3
  • Poziom 17  
    Witam. Mam Alfika 156 1,9 JTD z 2003r. w którym nie działają centralne zamki, szyby elektryczne, światła przeciwmgłowe przednie, podgrzewanie tylnej szyby. Bez schematu trudno jest doszukać się usterki ( bezpieczniki dobre ). Poszedłem na łatwiznę i kupiłem moduł sterowania szybami , ale usterka nie ustąpiła. Po wyjęciu modułu z obudowy i gdy palcem naciskam na styk przekaźnika szyby działają. Wygląda na to, że nie ma napięć sterujących te przekaźniki ( włączniki zamykania i otwierania szyb w drzwiach sprawdziłem - są sprawne) . Zastanawiam się czy przyczyny nie należy szukać w module sterowania świateł w obrotomierzu. Otwieranie klapy bagażnika z pilota działa. Otwieranie samochodu z pilota powoduje tylko miganie kierunkowskazów. Czy ktoś może przerabiał już taką usterkę ? Na forum czytałem dużo ale akurat o tym nie znalazłem . Pozdrawiam Marcin SQ8LUU.
  • Poziom 1  
    doszłeś co to było o ja mam to samo przednie szyby nie działają przeciwmgłowe i podgrzewanie tylnej szyby
  • Poziom 9  
    Podłączam się do pytania. Mam prawie to samo tzn nie działa zamek z pilota, halogeny i ośw wnętrza. Znalazłeś rozwiązanie problemu?
  • Poziom 1  
    dziś miałem ten sam przypadek szyby,centralny,przeciwmgłowe kolega spryskał przekaźniki preparatem do elementów elektrycznych(te z czoła przed akmulatorem)oraz wyłączył akmulator i wszystko działa ps styki tych przekaźników nie były za fajne mam alfe 16ts sw z 2000 r. pozdrawiam