Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto w Fiat Scudo 2010

15 Cze 2012 20:35 4708 4
  • Poziom 15  
    Witam.

Mój fiat posiada fabryczne webasto jako dogrzewacz jednakże chciałbym wyposażyć je w pilot do uruchamiania na postoju. Jest to webasto Thermo Top C, pompka wody jest zainstalowana również fabrycznie. W kostce wpiętej do webasto zajęte są piny 2,5 i 6. Czy istnieje możliwość zamontowania sterownika i pilota Telestart?
  • Poziom 9  
    Ja również jestem posiadaczem Fiata Scudo 2.0 MJ140 Panorama i dowiedziałem się niedawno, że samochód posiada webasto. Czy uzyskał Pan jakieś informacje w powyższym temacie?
  • Poziom 15  
    tak, potrzebny jest moduł IPCU, który by załączał klimatronik. Niestety w oryginalne ciężko to gdziekolwiek zostać więc zbudowałem sobie własny i na dniach będę go testował w aucie. Webasto załącza się masą na piaty pin (chyba żółty kolorek).
  • Poziom 9  
    Witam, jak wypadły testy modułu IPCU? Klimatronik załącza się? Proszę o krótką relację, a jeżeli nie będzie to zbytnim przegięciem, to bardzo proszę o krótki opis całości i może schemacik IPCU. Z góry wielkie dzięki!
    Ja jestem totalnym laikiem, ale kolega obiecał pomóc jak zdobędę jakieś sensowne materiały. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Tak wszystko działa, webasto podłączone, centralka z pilotem też, wszystko działa znakomicie.

Moduł IPCU zrobiony na podstawie TEGO tematu. Zamiast C1 i C2 użyłem jednego kondensatora 100nF. R1 o wartości około 19.24Kohm, R2 o wartości 50,5Kohm. P1 ominąłem wraz z diodami D1 i D2. Na wyjściu z układu 555 odwróciłem sygnał tranzystorem tak, aby wypełnienie sygnału było na 42%.

PS: dodam jeszcze, że częstotliwość sygnału musi być o wartości 1200Hz no i wypełnienie sygnału 42%.