Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-5250DN słabo drukuje

Tomek58 15 Jun 2012 20:45 3348 8
    Tomek58
    Level 10  
    Witam,

Kupiłem kilka miesięcy temu używaną drukareczkę brother hl-5250DN i niestety dzisiaj zaczęła słabo drukować, tekst słabnie od lewej do prawej strony tak że po prawej już go nie widać. Teraz pytanie czy to będzie toner, czy bęben do wymiany? Jak sprawdzam toner i zakręcę tą zębatką, to ta rolka pokrywa się w całości proszkiem. Proszę o podpowiedź, bo to moja pierwsza drukarka laserowa.

PS. Czy opłaca się kupno proszku i samodzielne uzupełnianie? Czy lepiej kupić gotowy, zregenerowany toner?
    Tomek58
    Level 10  
    Oki. A teraz jak zdiagnozować co nawaliło - toner czy bęben?

Drukowanie stało się coraz słabsze z czasem, więc to raczej nie będzie bęben?
    mod22
    Level 28  
    sprawdź poziom napełnienia tonera w panelu sterującym na komputerze.
    Prawdopodobnie kończy się proszek w tonerze i dlatego drukuje coraz słabiej.
    Tomek58
    Level 10  
    Witam,

Niestety muszę odświeżyć temat. Zmieniłem w drukarce toner i bęben (kosztowały mnie drugie tyle co drukarka) i niestety problem pojawia się nadal - słabo drukuje. Co może być powodem? Czasami zdarza się że w miarę dobrze drukuje, ale w większości przypadków drukuje "blado".
    slajas
    Level 21  
    Witam.Brudna optyka lub ułamany napęd tonera to na początek bym sprawdził
    Tomek58
    Level 10  
    A idzie samodzielnie wyczyścić tą optykę? Bo ułamany napęd tonera bym odrzucił - na pierwszy rzut oka nic tam nie widać.
    slajas
    Level 21  
    Witam.Jak masz zdolnosci manualne to tak tylko trzeba obudowe zdjąc pozdrawiam
    pgrom
    Level 19  
    Na początek to wyjmij bęben zajrzyj do środka, w górnj częsci drukarki będziesz miał szybkę, wyczyść ją, jeśli to nie pomoże dopiero wtedy weź się za rozbieranie.