Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 43.3 wyrwane gniazdo ładowania, pod co podłączyć

pawelsalata 15 Cze 2012 21:59 2874 7
  • #1 15 Cze 2012 21:59
    pawelsalata
    Poziom 13  

Witam, przyniósł mi znajomy takiego Larka z wyrwanym gniazdem USB. Niestety, wyrwane są też ścieżki na płycie głównej, więc nie da się tego znów polutować, tak jak było wcześniej.

Czy posiada może ktoś FOTO takiego Larka 43.3 w środku, z taki przerobionym ładowaniem? Tu na Elektrodzie znalazłem info tylko do 43.1, a tam nieco inna mi się wydaje być ta płytka.

Czy jeśli zrobię foto płyty głównej od 43.3, będzie ktoś w stanie podpowiedzieć gdzie się wpiąć? Chodzi mi tylko o ładowanie, nie zależy mi na opcjach USB, bo i tak zawsze karta wędruje do komputera. Rozważam też możliwość zrezygnowania z fabrycznego gniazdka ładowania, zainstalowania innego do obudowy i zamiany wtyczki w samochodowej ładowarce - może tak będzie prościej.

Z góry dzięki za udział w dyskusji. Pozdrawiam.

Dodano po 25 [minuty]:

P.S. Dopuszczam też opcję jeszcze inną - wymontować baterię i wpiąć na stałe jakieś gniazdko, podłączone do styków gdzie pierwotnie przylutowana była bateria (wiem, będzie działać tylko na kablu, ale i tak zawsze jest na kablu ;-). Tylko jak obniżyć napięcie fabrycznej ładowarki na 3,7 volt??? Za odpowiedź na to pytanie, też będę wdzięczny.

0 7
  • #2 16 Cze 2012 00:18
    stepawel
    Poziom 14  

Niech Kolega podeśle zdjęcia, to podam gdzie podłączyć napięcie. Rezygnacja z baterii nie jest chyba najlepszym pomysłem. Z praktyki wiem, że zdarza się czasem przerwa w doprowadzeniu napięcia do nawigacji.

-1
  • #3 16 Cze 2012 11:56
    pawelsalata
    Poziom 13  

Lark 43.3 wyrwane gniazdo ładowania, pod co podłączyć Lark 43.3 wyrwane gniazdo ładowania, pod co podłączyć Lark 43.3 wyrwane gniazdo ładowania, pod co podłączyć Lark 43.3 wyrwane gniazdo ładowania, pod co podłączyć

Nadmienię tylko że posiadam lutownicę grzałkową, grot wielkości końcówki długopisu. Dobrze by było wskazać takie miejsce, gdzie bez psucia wszystkiego dookoła wlutuję się z jakimś cienkim przewodem.

Dodano po 6 [minuty]:

P.S. Na co jest miejsce po lewej od wyrwanego gniazdka??? Może jest to jakaś alternatywa dla gniazda USB, że można może tam się wlutować...

0
  • #4 17 Cze 2012 22:45
    stepawel
    Poziom 14  

Na czerwono +, na niebiesko -.
    Myślałem, że sprawa będzie bardziej skomplikowana :) Tak na prawdę, to przecież bez większego problemu można tam z powrotem gniazdo mini usb wstawić. Wystarczy tylko trochę cierpliwości. Odnośnie miejsca na gniazdo- to nie jest miejsce na alternatywę złącza USB. To miejsce na "coś", czego w tym modelu nie ma i być nie może ze względu na brak koniecznych elementów i oprogranowania :)

0
  • #5 18 Cze 2012 00:13
    pawelsalata
    Poziom 13  

Czyli masę mogę dolutować do miejsca przymocowania złącza USB do płytki, ewentualnie wykorzystać ten większy otwór zaraz obok? Plus natomiast ma być podłączony do jednego z zaznaczonych miejsc, czy do obydwu na raz?

Jutro to polutuję. Grzałka 30 watt 200 stopni, z dość cienkim, mniej więcej jak końcówka długopisu, grotem - nie uszkodzi tam nic?

Dodano po 3 [minuty]:

P.S. W jaki sposób miałaby się przejawiać ta cierpliwość? Według mnie, to te ścieżki są wyrwane z płytki. Gniazdo samo w sobie wróci na miejsce, ale podłączę tylko nóżki + i - przewodem, do tych miejsc co wskazałeś, tak aby już nie kombinować później z ładowarką, żeby mogła zostać ta fabryczna.

0
  • #6 18 Cze 2012 00:55
    stepawel
    Poziom 14  

Niech Kolega lutuje tam, gdzie zaznaczyłem, a będzie dobrze. + jest na obu elementach, więc różnicy nie ma czy będzie lut w jednym czy obydwu miejscach. Nie powinno się nic uszkodzić, ale to nie tylko od sprzętu zależne :)

pawelsalata napisał:
    W jaki sposób miałaby się przejawiać ta cierpliwość? Według mnie, to te ścieżki są wyrwane z płytki.
    Owszem, są wyrwane, ale dalej są całe. Widać je, nie wchodzą w płytkę. Wystarczyłoby zeskrobać lakier ze ścieżek, ocynować i połączyć z gniazdem USB.

0
  • #7 18 Cze 2012 13:23
    pawelsalata
    Poziom 13  

Szczerze mówiąc, wolę uczciwie się poddać, i dolutować dwa przewody, niż kombinować z płytkami, z którymi nie miałem jako tak do czynienia, jeśli chodzi o tego typu ich naprawy. Do gotowych płytek czasem coś polutuję, ale takie "poprawianie po fabryce" - odpuszczę. Bo po co mam bardziej narobić, skoro dwa przewody rozwiążą problem...

Wieczorem dam znać, co to mi z tego wyszło.

P.S. No wiem że nie tylko od sprzętu to zależy, ale raczej nie mam w zwyczaju psuć różności lutownicą... póki co, tylko udaje mi się naprawić to czy tamto :-)

0
  • #8 24 Wrz 2013 10:58
    andrzej.las5
    Poziom 10  

Witam.
    Odświeżę temat bo mam podobny problem z tym że, podczas próby dolutowania wyrwanego gniazda miniusb tylko bardziej poniszczyłem ścieżki.
    Na zdjęciach kolegi ładnie widać elementy natomiast u mnie już ich nie ma.
    Moje pytanie jest takie, czy da radę wpiąć się jeszcze w inne miejsce, żeby nawigacja ładowała się normalnie, czy już zbytnio zniszczyłem płytkę?
    Po podłączeniu ładowarki od Nokii prosto pod baterię, nawigacja działa.

Czy jest jakiś sposób żeby wpiąć się gdzieś indziej?

0