Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio gra ciszej gdy spadaja obroty (zmienia się napięcie), potem wraca głośność

15 Cze 2012 21:49 1508 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    dołączyłem dziś do radia w samochodzie korektor dźwięku, bo bez tego radio grało strasznie kiepsko. Pojawił się taki problem, że gdy np. wcisnę sprzęgło lub hamuję i spadają gwałtownie obroty silnika (i alternatora) w instalacji spada napięcie i całość zaczyna nagle grać bardzo cicho, po czym po 2-3 sekundach jakby się stabilizuje i wraca poprzednia głośność. Instalacja elektryczna w samochodzie jest najprostsza z możliwych. Radio wraz z korektorem jest podłączone do zasilania przez jakiś rodzaj filtra, który mam z innego samochodu. Jest tam jakaś cewka, kondensatory i parę innych rzeczy (nie przyglądałem się dokładnie). Dopóki nie podłączyłem korektora nie było problemów, ale dźwięk był strasznie kiepski, brak jakichkolwiek niskich tonów. Radio jest połączone do korektora przez wyjście liniowe (chyba? kabel 2x chinch), korektor daje jeszcze opcję podłączenia do wyjść głośników z radia.
    Kiedy hamuję silnikiem i obroty spadają powoli, głośność się nie zmienia. Na biegu jałowym, jeśli obroty się nieco wahają, to głośność też.
    Jak to wyleczyć?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    Co to za sprzęt?, jeden i drugi pomijając to że troche zamotany ten opis. Postaraj się to jakoś prościej wyjaśnić.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Radio - chińszczyzna jakaś Aokelei, korektor Vtronic veq-105.
    Sprzęt gra normalnie podczas jazdy, lub gdy silnik w ogóle nie pracuje i ciągnie tylko z akumulatora, ale gdy nagle spadają obroty silnika i alternatora (np. przy zwykłym hamowaniu i potem wysprzęgleniu), to po tym spadku napięcia ładowania zaczyna grać bardzo cicho i wraca do normalnej głośności po 2-3 sekundach. Sprzęt jest podłączony przez filtr zasilania.
  • Poziom 17  
    Tu coś jest z napięciem z alternatora zobacz czy ma dobre ładowanie , czy alternator nie ma na pasku luzu
  • Poziom 13  
    SzHeYk napisał:
    Tu coś jest z napięciem z alternatora zobacz czy ma dobre ładowanie , czy alternator nie ma na pasku luzu
    Ja radziłbym zacząć od sprawdzenia stabilizatora napięcia, najlepszy sposób przyłóż miernik do kabli zasilania radia, w sumie do akumulatora też możesz chodzi o to żebyś sprawdził czy wciskając gaz gdy auto wchodzi na wysokie obroty napięcie nie podskakuje ponad 14,5 V albo spada poniżej :)