Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić

mag2211 15 Cze 2012 22:01 5657 1
  • #1 15 Cze 2012 22:01
    mag2211
    Poziom 13  

Witam
    Chciałbym zrobić sobie wejście AUX w starym radiu VW Beta 3. Siedzi tam TDA2005.

Nie mam schematu do tego radia i jest problem. Próbowałem podpiąć się przed przedwzmacniacz (tak mi się przynajmniej zdawało), ale w głośnikach nie było słychać dźwięku. Podpinałem się w miejscach zaznaczonych strzałką przed elektrolitem i za (elektrolity zaznaczone na innym foto kropkami - po stronie pcb pokazałem tylko gdzie idą ścieżki z elektrolitów). Było słychać jedynie pyknięcie w momencie dotknięcia kabli. Jako masy użyłem obudowy choć nie powinno to mieć chyba większego znaczenia skąd biorę masę ?
    W tych miejscach po podpięciu słuchawek jest dźwięk tyle że pomiar napięcia pokazuje stale 1,8V.
    AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić

Kombinowałem również z multiplekserem MC14052BCP ,ale nie dość że tam dźwięk (po przyłożeniu słuchawek) jest bardzo cichy to zmiana fal z krótkich na długie nie zmienia aktywnych pinów tzn. dźwięk słychać cały czas na tych samych. No nie do końca wiem co się dzieje na ustawieniu "VF" bo nie łapie żadnych stacji i chyba wraca na "U".

Nie mam jak podpiąć się pod kasetę bo jest zniszczona - urwane taśmy i nawet nie wiem czy multiplekser działa prawidłowo. Próbowałem to połączyć ale po włożeniu kasety nic się nie wydarzyło.

Wzmacniacz dźwięku z głowicy to TA7705. NAwet jak wepnę się pod wyjście z tego wzmacniacza to i tak nie wiem jak zmusić radio do przełączenia się w tryb kasety.
    Podejrzewam że multiplekser przepina tylko między radiem a taśmą.

Podczep pod samą regulacją wzmocnienia jest bez sensu, mnie interesuje również regulacja barwy.
    AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić

Może ktoś ma pomysł co by tu ...

AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić AUX In do VW Beta CC M158 Blaupunkt (Beta 3) - jak dorobić

0 1
  • #2 17 Cze 2012 12:30
    mag2211
    Poziom 13  

Jednak miałem rację na samym początku. Należy się wpiąć w zaznaczone kropkami kondensatory ze zdjęcia nr 3 (rozlutowując je na nóżce +). Normalnie napięcie na nóżce + w czasie pracy wynosi 1,81V ale na minusie, czyli po stronie przedwzmacniacza, już prawie zero. Nie wiem dlaczego wcześniej nie było dźwięku, tym razem przylutowałem kable i wszystko działa. Nawet poziom głośności jest odpowiedni (maksymalne ustawienie głośności na mp3 jest prawie tak samo słyszalne jak dźwięk z radia). Teraz wystarczy zrobić przełącznik...

0
  Szukaj w 5mln produktów