Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak iskry za cewką w Daewoo Matizie z instalacja lpg

15 Cze 2012 23:14 3080 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich może będzie ktoś potrafił mi pomóc. Ostatnio jechałem moim matizem zatrzymałem się na światłach a gdy próbowałem ruszyć samochód mi zgasł i już nie odpalił , sprawdzałem : bezpieczniki , napięcie na kostce przed cewką jest ok , cewka i przewody są ok były sprawdzane u kolegi na innym matizie. Cewka nie daje iskry na aparat zapłonowy wyskoczył mi kod błędu 1510 którego wcześniej nie miałem i lampka check jak kiedyś gasła po paru sekundach na zapłonie tak teraz świeci cały czas wyczytałem że może to mieć związek z immo ale lampka gaśnie normalnie na zapłonie .Zakładałem też dobrą cewkę od kolegi z jego matiza i też nie było iskry. Proszę o wskazówki z góry dziękuje :?: :?:
  • Poziom 35  
    W moim przypadku, analogiczna sytuacja skończyła się wymianą immobilizera :|
  • Poziom 2  
    kolego czy to na pewno będzie immobilaizer bo wyczytałem na forum że dioda od immo powinna zgasnąć na zapłonie przy prawidłowej pracy a jak by była awaria to powinna świecić wtedy cały czas , a u mnie na zapłonie ta dioda gaśnie tylko świeci się check a wcześniej przed awarią na zapłonie po paru sekundach gasł nie wiem może teraz sie świeci bo doszedł ten nowy błąd 1510 a wcześniej miałem tylko 1500 i check wtedy dopiero świecił po paru minutach :| :| :|
  • Poziom 35  
    Doprecyzuje swoją sytuacje z wymianą immobilizera: pomimo prawidłowej procedury uruchamiania silnika i wskazań kontrolek check i immo nie można było uruchomić silnika.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega kizek, przestanie pisać bzdury o immo? A autor postu niech poczyta, co tutaj na elektrodzie jest o tych błędach. Następnie porządna diagnostyka, nie piszę o odczytywaniu błędów, i wszystko będzie wiadome. Zapewne wina braku iskry będzie w aparacie zapłonowym.
  • Poziom 35  
    Kolego Pawel wawa, jeżeli podaje że w moim przypadku naprawa w samochodzie skończyła się wymianą immobilaizera to wiem co pisze i nie są to bzdury. Naprawa zakończyła się w warsztacie u elektryka samochodowego.
  • Poziom 35  
    ''Stanął na skrzyżowaniu'' przyczyn może być 100000 od przepalonego bezpiecznika, po zdechły silnik.
    Po drodze może być aparat i immo.

Ale autor ma rzetelną diagnoze w .@$#@ więc i rzetelnych odpowiedzi nie ma się co spodziewać.