Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki temperatury stosowane w sterownikach C.O. (Co zamiast DS18B20)

Ilmarinen 15 Cze 2012 23:36 1695 1
  • #1 15 Cze 2012 23:36
    Ilmarinen
    Poziom 12  

Witam właśnie kończę sterownik pieca C.O. jako czujnik temperatury zastosowałem DS18B20. I właśnie sie zastanawiam jakie czujniki stosuje sie w "firmowych" sterownikach z tego co widziałem większość czujników ma wyprowadzenie 2 przewodowe co sugeruje czujniki rezystancyjne lub prace 2 przewodową 1-Wire.
    Czy ktoś rozmontował taki czujnik? Czy to sa czujniki pt100(na TME widziełem w obudowie to92 za 16 zł) czy zwykłe termistory ntc a może jeszcze jakieś inne czujniki w obudwach to92 bo kiedyś natknąłem sie na kilka rodzajów,
    Jakie jeszcze sa czujniki o dobrych parametrach? Czy sa jakieś z interfejsem cyfrowym oprócz Dz18B20?
    Czy zna ktoś tańsza i lepsza alternatywę dla DS18b20?

• Fibaro
  • #2 18 Cze 2012 08:43
    FastProject
    Poziom 28  

Oczywiście, że są inne czujniki temperatury, także na 1Wire , na SPI, na I2C itd. To, że czujnik na 2 przewody, to nie zawsze da sie sprawdzić jaki to czujnik. Można mierzyć jego rezystancje (np pt100 ma R=100Ohm w T=0st.C) są także 2 przewodowe czujniki serii KTY (np KTY84-120), termopary itd...
    Proponuję zapoznać się z treścią książki http://www.empik.com/elektryczne-i-elektronic...ki-temperatury-rzasa-mariusz,315466,ksiazka-p

Na pewno wiele wyjaśni i pozwoli wybrać odpowiedni czujnik.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo