Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 42UL863G - blokowanie funckji

16 Cze 2012 00:13 1727 8
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam od około 2 miesięcy ten TV. Pracuje on z modułem CI+ Cyfry i podpiętym kablem sat, ma wgrany najnowszy znany mi soft (19.3.61.7 ). Otóż czasami TV sam z siebie obniża głośność dźwięku do 0 i blokuje niektóre funkcje pilota np. po próbie pogłośnienia dźwięku natychmiast wraca do 0 lub nie reaguje na przyciski. To samo działo się z wyskakującym ni stąd ni z zowąd menu ekranowym (ten przypadek miałem tylko raz jak dotąd). Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie TV ale jest to co najmniej uciążliwe choć nie zdarza się często. Czy ktoś miał podobny przypadek i czy jest to coś poważnego?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 30  
    A nie ma ona przypadkiem panela dotykowego do sterowania??
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    Jeżeli panel dotykowy to trzeba by go spróbować wyczyścić jeżeli nie, lub czyszczenie nie pomoże to tv na gwarancji i zgłaszać do serwisu.
  • Poziom 11  
    TV oczywiście ma panel dotykowy za plastikową przeźroczysta listwą tylko że nikt go nie dotyka. Nie stoi przed nim też nic co mogło by go w jakikolwiek sposób dotykać. TV robi to sam z siebie. TV ma raptem 2 miesiące i jedyne co mogło go ubrudzić to kurz. Chociaż listwa faktycznie wygląda na trochę jakby brudną - czy coś takiego mogłoby być przyczyną? Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale antena sat ma tylko 60 cm średnicy i czasami nie łapie mi dobrze kanałów - trzeba przerzucić na inny kanał po czym wrócić na ten który chce się oglądać - i tak nawet kilka razy aż złapie. Zobaczymy co mi powiedzą w toshiba polska.
  • Poziom 30  
    Dlatego jest usterka skoro nikt go nie dotyka. Czasami jest to też wina płyty głównej.
    Jak tymczasowe rozwiązanie włącz blokadę panela sterowania z poziomu menu użytkownika.
  • Poziom 40  
    Podobno ten tv ma zamontowaną kamerę do rozpoznawania kto go chce oglądać, jak mu się nie podoba użytkownik bo chce np. oglądać programy z limitem wieku, to może tak reagować.
  • Poziom 11  
    satgal napisał:
    Podobno ten tv ma zamontowaną kamerę do rozpoznawania kto go chce oglądać, jak mu się nie podoba użytkownik bo chce np. oglądać programy z limitem wieku, to może tak reagować.

Tak, ma kamerę ale jest ona wyłączona w menu TV ponieważ nie używam tego "bajeru". Ustawię blokadę panelu jak sugerował kolega i sprawdzę czy pomoże.
  • Poziom 11  
    To najprawdopodobniej coś z panelem dotykowym TV - po zablokowaniu go z menu miałem sytuację opisaną wcześniej tylko tym razem kilkakrotnie sam z siebie wyskakiwał komunikat że panel jest zablokowany. W Toshibie też wspominali że może być coś nie tak z płytą główną - TV pójdzie do serwisu po Euro.
  • Poziom 11  
    TV poszedł to serwisu - wymienili panel przedni i jak dotąd wcześniej opisane zjawiska nie występują.