Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Minimax błąd e9 - za duże ciśnienie do 3 bar

16 Cze 2012 00:29 6216 2

• Poziom 7  
    Witam!

Urządzenie Termet minimax zastałem w domu klienta z błędem E9 i symbolem 0.5 czyli za małe ciśnienie wody! Dopuściłem wody jak powinno być czyli 1.5 bara i wszystko jest ok, cwu pięknie działa co też. Sprawdziłem kociołek i poszedłem. Klient dzwoni za 6-7 godzin i mówi że znowu ma błąd E9 z tym że teraz pokazuje na przemian 3.3 bara??? Zawór dopełniający wodę do instalacji musiałem wzruszyć kombinerkami bo nie chciał się ruszyć i jak ściągnąłem pokrętło z niego było dużo kamienia w środku pokrętła czy istnieje teraz taka możliwość że ten zawór był zakamieniały i teraz przepuszcza?? I trzeba go wymienić??? Co dziwne zawór bezpieczeństwa przecież jest do 3 barów więc powinien zadziałać!!!! Ale nie zadziałał pewnie zakamieniały bo nie używany, spust wody z instalacji jest zrobiony pod wanną i jest podłączony do kanalizacji!! Proszę o jakieś wskazówki i rady co w takiej sytuacji robić, czy ktoś miał taki przypadek????
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Odpowiedziałeś sobie sam, kolego. Te elementy, które wymieniłeś są zapewne przyczyną takiego stanu rzeczy.

• Poziom 7  
    I tak jak napisałem zawór napełniający nawet jak był zamknięty przepuszczał wodę!! Sprawa załatwiona DZIĘKUJĘ za pomoc