Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite PRO C660-1P1 - jaka płyta

yang32 16 Jun 2012 09:35 1949 3
 • #1
  yang32
  Level 36  
  Witam.
  Mam zamiar bardzo okazyjnie kupić Toshiba Satellite PRO C660-1P1, praktycznie nowego, bo ma 2 miesiące. Właściciel go zalał herbatą i laptop padł. Odesłał go na gwarancję, ale co oczywiste stwierdzili jego winę, i mu jej nie uznali. Zaproponowali naprawę za 1300 zł, stwierdzając że uszkodzona jest płyta główna i klawiatura. Facet stwierdził że nie będzie naprawiał i chce mi sprzedać.
  Mi się nie uśmiecha płacić 1300 za naprawę też, więc gdyby czyszczenie nie pomogło i trzeba by wymienić płytę to interesują mnie koszty.

  I tu mam dwa pytania - wie ktoś jakie oznaczenia ma płyta w tym laptopie, i po drugie w jakich jeszcze laptopach są takie płyty, i po trzecie jakie inne płyty do tego laptopa będą pasowały ?

  Chciałem otworzyć laptopa i sam sprawdzić, ale facet się nie zgadza bym to zrobił przed zakupem.
  Będę bardzo wdzięczny jak ktoś mi coś podpowie.
  Szukałem po Google, ale bez rezultatu.
 • #2
  boro1234567
  IT specialist
  Zalaną płytę można naprawić po dużo niższych kosztach, nie trzeba od razu wymieniać.
  Co do oznaczenia płyty z tego lapka nie mam informacji i będzie ciężko dopasować coś innego.
  Ja bym zaryzykował i go kupił, naprawił i cieszył się prawie nowym laptopem.
  Tak w ogóle co to za serwis co nie potrafi naprawić płyty, wiem że najprościej się wymienia lecz nie oto chodzi.
  Z drugiej strony nie widzę płyty, nie wiem jakie są skutki zalania więc to tylko moje wywody poparte kilkoma latami doświadczenia.
 • #3
  yang32
  Level 36  
  Laptopa kupię pewnie bo za 700 chce sprzedać ze wszystkim jak kupił. Jak jest zalany i co dokładnie to nie wiem. Z tego co mi powiedział, to ze po lewej stronie, czyli gdzieś na procesor albo obok. Rozebrać nie pozwolił jak pisałem, więc sam ocenić nie mam jak.
  A moje pytania to tak na wyrost trochę, by się zorientować ile mnie wyniesie w razie gdyby się nie udało naprawić. U mnie w serwisie z naprawami płyt jest tak pół na pół. Zależy ile kto trzymał zalanego laptopa, co z nim robił ( tu wygląda że tylko serwis rozbierał) i na co się polało.
  Oczywiście, że pierwsze co zrobię to spróbuję naprawić - sprzęt mam i doświadczenie też. Natomiast z ciekawości szukałem po Google co to za płyta i czy są jakieś zamienniki i ku mojemu rozczarowaniu nic nie znalazłem.
  Jak nikt się nie spotkał z tym laptopem, to trudno, ale może jednak ktoś miał go w ręce. Tak czy tak w Poniedziałek ma facet przyjść z tym lapkiem i go kupię i tyle.
  Zobaczymy wtedy co będzie.
 • #4
  yang32
  Level 36  
  Witam.
  Laptopa kupiłem i niestety naprawiał go troglodyta. Powymieniał rzeczy co ich nie powinien ruszać, i jeszcze o nie takich parametrach jakie powinien. Brakuje tez na płycie kilku elementów. Uszkodzenia przez kretyna sa takie, że płyta tylko na częsci.
  I Teraz tak -płyta ma oznaczenie LA-7202P. Potrzebuje takiej płyty, lub jej zamiennika - płyta jest na intelu.
  Proszę o podpowiedzi jakimi innymi płytami na intelu mogę zamienić tą uszkodzoną i spasują mi do obudowy.