Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N97 Mini - dotyk nie działa po rozsunięci telefonu

16 Cze 2012 10:05 3191 7
  • Poziom 14  
    Witam kolegów, mam problem z telefonem Nokia N97 mini, który raczej nie do końca udał się firmie Nokia. Ale nie o tym. Mój problem polega na tym, że gdy telefon jest złożony, ekran dotykowy działa, natomiast gdy rozsunę telefon wówczas działa mi tylko klawiatura, nie mam możliwości operowania dotykiem. Moje pytanie co może być przyczyną usterki, i czy ktoś się już z tym spotkał?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Na 100% uszkodzona taśma.
  • Poziom 14  
    Kolega ma na myśli tą taśmę, którą widać po rozsunięciu?? Też się nad tym zastanawiałem, jako że wcześniej miałem nokia N95 a tam również taśma była słabym ogniwem.
  • Poziom 22  
    Tak dokładnie ta taśma.
  • Poziom 2  
    Witam ja chciałbym się dołączyć do tematu gdyż mam nokie n97 i dotyk wariuje i klawiatura się przycina ale gdy odłączyłem panel dotykowy to wszystko działa jedynie w tedy oczywiście nie ma dotyku. I teraz mam pytanie czy to może być wina panelu uszkodzonego i on zakłóca działanie telefonu czy może być tez inna usterka? Z góry dziękuje za info.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha dodam jeszcze że jak dotyk jest podłączony to telefon często się wiesza. A usterka jest po niewielkim upadku na miękką podłogę w samochodzie.
  • Poziom 14  
    W moim przypadku okazało się po oddaniu do serwisu, że został wymieniony panel dotykowy.
    Co więcej kolega miał podobny problem z telefon jak ja i również wymienił dotyk(digitizer).
  • Poziom 2  
    Aha dziękuję za info. Zamówiłem panel dotykowy orginał ale używkę zobaczymy co będzie jak założę nowy panel. Dam znać co wynikło jak tylko przyjdzie cześć.
  • Poziom 2  
    No przyszedl panel i dziala wszystko dzieki :)