Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłączyć podwójny wyłącznik w tej instalacji

1988Marcin 16 Jun 2012 10:09 2704 3
    1988Marcin
    Level 2  
    Witam,
    mam problem z połączeniem ledów z dotychczasowym oświetleniem(plafon). Nowe kable od Led-ów spiąłem do jednej puszki i chcę użyć wyłącznika podwójnego , tylko nie udaje mi się we właściwy sposób połączyć kabli. Sytuacja wygląda następująco: są 2 stare kable , które po zwarciu zapalają plafon i 2 kable od ledowe , które po zwarciu ze starymi kablami wywołują efekt migania plafonu . Wyłącznik ma 3 wejścia , a ja mam 4 kable ( 2- plafon , 2- led). Proszę nie wrzucać mojej prośby do śmieci , bo po to są fora , żeby rozmawiać ,proszę też nie odsyłać mnie do elektryka .
    jak podłączyć podwójny wyłącznik w tej instalacji
    kizek
    Level 35  
    Musisz się dostać do puszki z której wyprowadzone są dwa przewody do istniejącego wyłącznika, jak to wygląda u ciebie?
  • Helpful post
    edekk
    Level 26  
    Kolego , we włączniku na starych przewodach miałeś fazę i żarówkę plafonu , przewód zerowy szedł z puszki zasilającej bezpośrednio do plafonu.Od ledów dwa przewody puściłeś do włącznika i brakuje w jednym z nich zera i dlatego migają Ci , bo łączysz je szeregowo.Jeden przewód od ladów musisz pociągnąć do puszki zasilającej(nie wyłącznika) i podpiąć go pod zero.
    1988Marcin
    Level 2  
    Istniejąca instalacja znajduje się w piwnicy , a ze tylki cementowe było krzywe położyłem gips i wszystko zostało ładnie pomalowane dlatego też musiałbym teraz skuć i pytam , czy to jest konieczne?

Dodano po 2 [minuty]:

Dziękuje Ci edekk , już teraz wszystko jasne!