Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z 1xscart plus 3 urządzenia z scart - jak połączyć?

maciej66666 16 Cze 2012 10:57 1744 7
  • #1 16 Cze 2012 10:57
    maciej66666
    Poziom 16  

Dysponuję telewizorem Philips starszego typu - brak hdmi tylko wejście antenowe i 1 scart. Do niego mam :
    1) dvd - na scart
    2) dekoder dvbt- na scart
    3) dekoder satelitarny - na scart

Niby mam taki jakby trójniczek że wkładam wszystkie końcówki od urządzeń w niego i końcówkę od trójnika do tv. Ale niestety mimo że nawet wyłączę z prądu odbiornik satelitarny do w czasie oglądania dvbt obraz jest jakiś jasniejszy i gorszej jakości. Dopiero jak wyciągam końcówki niużywane z trójnika jest ok. Ale z racji tego że one sa zlokalizowane za szafką z tv jest to dosyć uciążliwe i kłopotliwe. Czy jest jakieś urządzenie lepszej jakości ktorę pozwoliło by na stałe podłączenie tych wszystkich 3 urządzeń do tv bez ciągłego wyciągania końcówek ? Tylko odrazu mówie że taki czarny plastikowy trójnik za ok 15-20 zl nie sprawdza się :(

a może coś takiego było by lepsze ? :

0 7
  • #3 16 Cze 2012 11:21
    maciej66666
    Poziom 16  

electro_Nick napisał:
    Wg mnie to co pokazałeś to tylko rozgałęziacze do scart, a Ty potrzebujesz przełącznik źródeł np taki: http://www.philips.pl/c/-/3-kierunkowy-reczny-sws7683s_10/prd/pl/consumer

a no własnie , a w opisach tych produktów ( tu dodam, że sprzedają je duże sieci rtv agd ) piszą że służą właśnie do tego do czego ja chce używać - ale sprawdziłem i mimo używania wysokiej jakości przewodów scart bez wyciągnięcia pozostałych końcówek jakość jest gorsza niż z jedną.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2012 11:27
    electro_Nick
    Poziom 33  

Podejrzewam że dzieje się tak dlatego że sygnały z kilku źródeł(nawet jeśli urządzenie jest wyłączone) zakłócają się nawzajem...

0
  • Pomocny post
    #6 16 Cze 2012 11:32
    electro_Nick
    Poziom 33  

Tak, taki będzie ok.

0
  • Pomocny post
    #7 16 Cze 2012 11:57
    wiwizxc
    Poziom 11  

Są dekodery które maja 2 gniazda scart jedno do tv drugie do innego urządzenia opisane zazwyczaj VCR. Jeżeli dwa z twoich maja po dwa gniazda możesz połączyć je szeregowo i przełączać pomiędzy nimi pilotami.

0
  • #8 16 Cze 2012 14:15
    maciej66666
    Poziom 16  

U mnie nie da rady - odbiorniki nie mają tyle wejść by szeregowo łączyć . Też o tym myślałem. Ale już nie istotne. Zamówiłem przez Internet selektywny przełącznik scart. Zobaczymy. Mam nadzieje że pomoże.
    Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo