Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TL-MR 3420 blokuje mi połączenie z Telewizorem

Bizon198000 16 Cze 2012 14:12 2638 7
  • #1 16 Cze 2012 14:12
    Bizon198000
    Poziom 9  

Witam!

Posiadam router TP-Link TL-MR 3420 który jest podłączony do modemu dostawcy internetowego(Kablówka OSTROWSKI). Router połączony kablem w port WAN. Wszystko inne mam przez WIFI czyli laptop,xbox,amplituner, komórki. I mam jeden problem nie moge korzystać z internetu w telewizorze mam SHARP LC-LE830e. Do tego modelu mam dołączony moduł WIFI na usb. W konfiguracj wszystko przechodzi pomyślnie czyli znajduje połączenie wstukuję klucz i pokazuje mi,że konfiguracja przeszła pomyślnie. DLNA działa bez problemu ale jak chcę włączyć internet przyciskiem "NET" na pilocie to pokazuje mi się czarny ekran a w nim najpierw komunikat "rozpoczęcie logowania" a zaraz potem "strona nie została znaleziona" i nic się nie dzieje. Czasem zaskoczy i internet działa kilka godzin lub dni ale zawsze mam tak ,że jak już zaskoczy to mam tak jakbym pierwszy raz odpalił internet na tym odbiorniku, bo muszę przejść akceptację wszystkich regulaminów i certyfikatów i dopiero wtedy pokazuje mi stronę z widgetami. Czy jest możliwość,że router blokuje mi dostęp do połączenia się z netem? Proszę o pomoc. Dziękuję

0 7
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2012 14:38
    Bródka
    Poziom 39  

Wpisz ręcznie DNS do telewizora np dns google
    8.8.8.8 i 8.8.4.4

0
  • #3 16 Cze 2012 18:58
    Bizon198000
    Poziom 9  

Bródka napisał:
    Wpisz ręcznie DNS do telewizora np dns google
    8.8.8.8 i 8.8.4.4

Zadziałało i telewizor się połączył. Teraz tylko pytanie czy długo podziała. Czy na tych ustawieniach może chodzić cały czas czy mogę wpisać co innego w polach DNS czy tez w routerze moge cos wpisać?
    Ps dzięki za szybką i trafną odpowiedź :)

0
  • #4 16 Cze 2012 21:28
    Bródka
    Poziom 39  

Możesz wpisać dns google bezpośrednio w routerze, a te wpisane w tv przestawić na automatycznie

0
  • #5 16 Cze 2012 23:36
    Bizon198000
    Poziom 9  

Bródka napisał:
    Możesz wpisać dns google bezpośrednio w routerze, a te wpisane w tv przestawić na automatycznie

Zastanawia mnie dlaczego tak w ogole sie dzieje dlaczeo tylko w TV musze wpisac dns a z innymi urzadzeniami nie musiałem. Jestem laikiem wiec prosze o wyrozumiałość :)

0
  • Pomocny post
    #6 17 Cze 2012 00:01
    Bródka
    Poziom 39  

Serwer DNS tłumaczy nazwy adresów np onet.pl na adres ip, najwidoczniej serwer dns dostawcy internetu nie rozpoznaje adresów z którymi łączy sie tv, dlatego zmiana serwera dns na googl'owski pomogła

0
  • #7 17 Cze 2012 12:32
    Bizon198000
    Poziom 9  

Bródka napisał:
    Serwer DNS tłumaczy nazwy adresów np onet.pl na adres ip, najwidoczniej serwer dns dostawcy internetu nie rozpoznaje adresów z którymi łączy sie tv, dlatego zmiana serwera dns na googl'owski pomogła

Dział tylko i wyłącznie jak wpiszę dns w telewizorze. Jak wpiszę w opcjach routera a na Tv dam auto to nie działa.

Lepiej podłączyć TV kablem czy przez WIFI jak radzisz?

0
  • #8 17 Cze 2012 12:53
    Bródka
    Poziom 39  

Bizon198000 napisał:
    Dział tylko i wyłącznie jak wpiszę dns w telewizorze. Jak wpiszę w opcjach routera a na Tv dam auto to nie działa.

Wiec wpisz do tv na stałe
    Bizon198000 napisał:
    Lepiej podłączyć TV kablem czy przez WIFI jak radzisz?

Jak ci wygodniej, dla TV czy routera to wszystko jedno bo pula adresów czy też dns są przydzielane tak samo po kablu i wifi

0