Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Danfoss - uziemione wejście analogowe ?

czesiu 16 Jun 2012 21:37 1338 2
 • #1
  czesiu
  Level 35  
  Czy ktoś wie na pewno, czy masa wejść analogowych (połączona zresztą z masą wejść/wyjść cyfrowych), w falownikach Danfos (dokładnie Aqua drive FC202 5,5kW) powinna być fabrycznie połączona z metalową (uziemianą) obudową falownika?
  Pytam bo firma kupiła 4szt identycznych (nowe, rzecz jasna) i miały być sterowane parami wspólnym sygnałem 4-20mA (wejścia analogowe ustawione na prądowe i połączone szeregowo).
  Po montażu okazało się że na jednej parze działa ok - tu późniejsze pomiary po całkowitym odłączeniu kostek sterujących wykazały przerwę między masą wej. analog. a obudową, a na pozostałych dwóch falownikach jest ewidentne połączenie masy analogowej z obudową, no i oczywiście drugi w kolejności falownik ma sygnał zerowy (bo obudowy są uziemione).
  Na początku myślałem, że te ze zwarciem są felerne, ale w instrukcji piszą że "napięcie sterowania 24V jest odizolowane od sieci ochroną typu PELV", a to by świadczyło o celowym uziemianiu masy we/wy sterowniczych.
  Dodam, że tymczasowo obszedłem problem rezystorami i wykorzystałem sygnał napięciowy (wszystkie falowniki działają prawidłowo), oraz że po telefonie do Danfosa spec polecił mi sprawdzenie multimetrem, bo nie wiedział jak powinno być.
 • #2
  falowniki.com
  Power inverters specialist
  Witam
  Według dokumentacji jaka posiadam, zacisk 55 (COM A IN) jest wewnętrznie połączony z masą przemiennika.
  pozdrawiam
 • #3
  czesiu
  Level 35  
  Wychodzi na to, że "niepełnowartościowe" są falowniki w których nie mam połączenia do obudowy. W tych ze zwarciem wykręciłem pierwszą płytę z zaciskami sterowniczymi i masa sygnałów jest oddzielona od okalających tę płytkę blach, zwarta masa pochodzi z płyty "głównej" falownika, nic z tym nie zrobię, zamawiam separatory z wyjściem napięciowym.