Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak polaryzacji H lub V, HotBird 13E

16 Cze 2012 22:42 7271 3
 • Poziom 10  
  Witam,

  Mam problem z ustawieniem anteny. Antena ma 85 cm.

  Mój konwerter to Corab C120TWIN
  Uniwersal Twin Digital LNB, Freq: 10.7-12.75Ghz, Output: 950-2150 Mhz

  Podłączony jednym kablem. Ustawiłem antenę na Hot Bird 13E. Mogę ustawić jakość w granicach 60 - 90% np. wykorzystując transporder 11 508 (polaryzacja V), jednocześnie jakość na np. transporderze 11 449 (polaryzacja H) wynosi 0%.
  Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale jeśli przekręcę konwerter o 90 stopni to wtedy jakość na transporderach z polaryzacją H jest ok, jednocześnie jakość na transporderach z polaryzacją V wynosi 0%. Próbowałem stanów pośrednich ale też nic to nie dało. Jak tylko jeden sygnał zejdzie do 0% to drugi jest większy od 0%.

  Pierwszy pomysł: to dekoder nie powiadamia konwertera o zmianie polaryzacji. Sprawdziłem miernikiem ale zasilanie LNB zmienia się między 18V a 14V w zależności od wybranego transpordera.

  Drugi pomysł: popsuty konwerter. Podłączyłem mój stary MONOBLOCK GOLDEN INTERSTAR GI-205. (ma tylko jedno wyjście antenowe) Jest dokładnie taki sam problem z polaryzacją ale tylko na Hot Bird (jeśli również przekręcę konwerter o 90 stopni to odbieram transpordery z drugim rodzajem polaryzacji). Sprawdziłem na Astrze i jakość sygnału jest większa od zera na transporderach z oboma rodzajami polaryzacji (bez kręcenia).

  Moje pytanie to w jaki sposób mogę skorygować antenę aby jednocześnie odbierać sygnał z transporderów Hot Bird z polaryzacją H i V? To chyba jakaś drobna korekta?

  pozdrawiam
  Kamil
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Nie umiem sobie tego wyobrazić ale wystarczyło wysunąć konwerter z uchwytu. Teraz jest ok.

  Dziękuję kolegom za pomoc.

  Temat do zamknięcia.