Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon s 400 nie widzi głowicy

obet 14 Sty 2005 16:52 1457 6
  • #1 14 Sty 2005 16:52
    obet
    Poziom 18  

witam mam problem z drukarką S-400
    po doładowaniu czarnego tuszu do pojemnika drukarka nie widzi głowicy dioda miga sześć razy co znaczy nie zainstalowana głowica BJ podstawiłem głowicę z dobrej drukarki i to samo po otworzeniu klapki głowica nawet nie ustawia się w pozycji umożliwiającej wyjęcie zbiorników z tuszem styki są czyste głowica przy napełnianiu nawet nie była wyciągana tylko sam pojemnik -zaznaczam że sterowniki są w porządku
    pozdrawiam obet

0 6
  • #2 24 Sty 2005 00:18
    marek216

Poziom 43  

nie wiem ja to jest dokładnie skonstruowane ale możlwe że gniazdo taśmy na głowicy jest albo brudne albo nie łaczy prawidłowo

0
  • #3 24 Sty 2005 09:27
    obet
    Poziom 18  

gniazdo raczej łączy sprawdzałem kilkakrotnie i czyściłem -spstrzegłem że po lewej stronie jest jakiś czujnik optyczny prawdopodobnie od poziomu tuszu tylko nie wiem czy ma on wpływ na rozpoznanie głowicy-może ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem proszę o pomoc --może to nie w temacie ale stało się to w dwa dni po skończeniu się gwarancji-- całe szczęście że to nie głowica bo podobno kosztuje około 400pln

0
  • #4 24 Sty 2005 11:14
    marek216

Poziom 43  

głowica kosztuje ok 200 zł ale i tak nie podlega gwarancji - jest elementem eksploatacyjnym.

możesz jeszcze przelutowac styki gniazda na głowicy może tam zimny lut wyskoczył

co do czujnika czyściłeś go ??? a może poprostu któraś wtyczka jest niedociśnieta.

0
  • #5 24 Sty 2005 23:39
    obet
    Poziom 18  

czujnik czyściłem wtyczki są wpożądku jak pisałem wcześniej wyjąłem tylko wkład z tuszem do napełnienia nawet nie wyjmowałem głowicy i po napełnieniu sie stało spróbuje jeszcze sprawdzić połączenie taśmy tyle że nie na głowicy bo podstawiałem drugą od kumpla z działającej drukarki i jest to samo
    dzięki za odzew

0
  • #6 26 Sty 2005 10:11
    print

Poziom 16  

Jeżeli miga naprzemiennie zielona i żółta to trzeba skasować licznik przeczyszczeń głowicy.

0
  • #7 26 Sty 2005 17:58
    obet
    Poziom 18  

a jak sie kasuje ten licznik boszukałem i nie bardzo widzę ??

0