Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Końcówka mocy Peavey CS-800 podłączenie

kenny0582 17 Jun 2012 10:47 2694 2
    kenny0582
    Level 10  
    Witam!
    Końcówka CS-800 starszy typ . Sprawna oczywiście. Mam tylko parę pytań odnośnie podłączenia sprzętu. Dodaje do tego instrukcję tego modelu którą bardzo ciężko znaleźć. Prosił bym żeby nie wypowiadał się ktoś kto pierwszy raz widzi coś takiego na oczy.

1. Jaka jest różnica przy podłączeniu sygnału wejściowego pod "LOW Z"(6) a "X-OVER INPUT"(10)? aktualnie podłączam pod "PWR. AMP INPUTS"(5). Ze schematu rozumiem tyle że "X-OVER"(11) to zwrotnica. Ale do czego służy "TRANSFORMER"(8)?

2. Do "X-OVER"(11) i "TRANSFORMER"(8) mam cztery metalowe zatyczki (jak będzie potrzeba to zrobię zdjęcie). Na schemacie podłączenia są do nich dodatkowe opisy "PL-1" i "PL-2" a jednym ze schematów na końcówce ma dopisek "X-OVER PL-6, 7 or 8". O co chodzi z tymi zatyczkami?

3. Ostatni schemat połączenia z dodatkiem końcówki CS-400 jest mono. Ale przecież stereo też pójdzie zrobić?

Liczby w nawiasie podaje po to by było można zobaczyć, które to wejście/wyjście na tylnym panelu.
    AnTech
    Level 31  
    Wszystko masz dokładnie opisane i namalowane w instrukcji obsługi. Nie wiem w czym problem?
    1. Wejście LOW Z to wejście symetryczne o niskiej impedancji, z transformatorem separującym przystosowane do podłączenia sygnału z miksera przy pomocy długich przewodów.
    X OVER Input to wejścia niesymetryczne za transformatorem a przed zwrotnicą - fitlrem dolno lub górnoprzepustowym. TRANSFORMER to właśnie zewnętrzny transformatorek symetryzujący wykonany w postaci wymiennego modułu.
    2. Wzmacniacz był wyposażony w zewnętrzne moduły wspomnianych transformatorów wejściowych i filtrów o różnych częstotliwościach granicznych. Moduły wykonane były w postaci okrągłych puszek metalowych w wielostykowym złączem.
    3. Ostatni schemat (4) przedstawia sposób podłączenia wzmacniacza w układzie mostowym monofonicznym. Sygnał sterujący podajemy na CHANNEL A i przełącznik z tyłu obudowy ustawiamy w pozycji BRIDGE. Głośnik wpinamy między plusowe zaciski wyjściowe obu kanałów.
    kenny0582
    Level 10  
    1. OK już rozumiem.
    2. Ja mam cztery takie "puszki" czy nie powinno być ich więcej? poza tym wszystkie są identyczne.
    3. Patrz przedostatnia strona ostatni po prawej. Ja chce zrobić podobnie z podziałem na góry i doły ale stereo. Wiem już jak powinno być to podłączone.