Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana z Polsat Cyfrowy na N

17 Cze 2012 11:06 2335 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam zamiar zmienić operatora tv cyfrowej z PC na N. Obecnie sygnał odbieram anteną o średnicy 60cm. Wszystko śmiga ładnie i HD też (czasem podczas bardzo dużych opadów deszczu trochę zrywa). Czy jak przejdę do N i ich dekoder podłączę w miejsce dekodera CP trzeba będzie wycelować antenę w inne miejsce czy po prostu będzie działać? No i czy 60cm wystarczy?
  • Poziom 2  
    Problem 1: ile masz wyjść na konwerterze? Dekoder N wymaga dwóch kabli antenowych do pełnej funkcjonalności.
  • Poziom 9  
    Z konwertera 1 kabel idzie do dekodera i miejsca na drugi raczej tam nie widać.
  • Poziom 35  
    Jeżeli podłączysz dekoder "N-ki" do konwertera z jednym wyjściem nie będziesz mógł korzystać z funkcji PVR ;).
  • Poziom 9  
    Ok czyli przy zamówieniu trzeba wziąć antenę z konwerterem i będzie ok. No i jeszcze to zamontować i ustawić...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Podłączenie do dekodera konwertera typu TWIN umożliwi jednoczesne nagrywanie i oglądanie dowolnie wybranych dwóch różnych kanałów co w takim układzie z możliwością oglądania innego kanału w momencie nagrywania?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    kizek bzdury wypisujesz. TWINA potrzebuje tylko żeby jednocześnie nagrywać i oglądać co innego, bufor działa na pojedynczym kablu więc wszelkie zatrzymania i przewijania będą mu działać . Jeśli ma ją dobrze ustawioną to na obecnej antenie bez problemu będzie mu n-ka działać sam tak mam.
  • Poziom 9  
    houruk napisał:
    kizek bzdury wypisujesz. TWINA potrzebuje tylko żeby jednocześnie nagrywać i oglądać co innego, bufor działa na pojedynczym kablu więc wszelkie zatrzymania i przewijania będą mu działać . Jeśli ma ją dobrze ustawioną to na obecnej antenie bez problemu będzie mu n-ka działać sam tak mam.

No ale jeśli chcę w pełni korzystać z dobrodziejstw N-ki przydałby się twin? Chodzi mi o nagrywanie jednego podczas oglądania czegoś innego.
  • Moderator
    Żeby w pełni wykorzystać dekoder N-ki musisz do niego dostarczyć następujące sygnały:
    2x HotBird
    1x Astra.

Oczywiście tak jak już wcześniej napisano możesz zastosować:
    1x HotBird - będziesz mógł oglądać programy platformy N. Będziesz miał dostępne opóźnienie czasowe i możliwość nagrywania ale tylko tego, co w danej chwili oglądasz.
    2x HotBird - funkcje jak wyżej + możliwość nagrywania dowolnego programu w tym innego niż oglądasz w danej chwili.
    2x Hodbird +1x ASTRA funkcje jak wyżej + około 300 programów FTA (bezpłatnych) głownie włoskich, niemieckich, angielskich itd.
    Warto wziąć pod uwagę fakt, że za wszystkie kanały HD nie ma dodatkowej opłaty. Z Astry też jest kilka kanałów w HD.
  • Moderator na urlopie...
    Co jeszcze? Byłeś w APS platformy N?
  • Poziom 9  
    telesat1 napisał:
    Co jeszcze? Byłeś w APS platformy N?

Nie nie byłem jeszcze ale chyba lepiej przez internet zamówić.
    c2h5oh napisał:
    2x HotBird - funkcje jak wyżej + możliwość nagrywania dowolnego programu w tym innego niż oglądasz w danej chwili.

Czyli rozumiem że jak zamówię w N-ce antenę z konwerterem będę miał taką opcję?
  • Poziom 35  
    1.Antena satelitarna + Konwerter TWIN + przewody ( szt.2 ) + dekoder "N" = W pełni funkcjonalne PVR.
  • Poziom 9  
    kizek napisał:
    1.Antena satelitarna + Konwerter TWIN + przewody ( szt.2 ) + dekoder "N" = W pełni funkcjonalne PVR.

No i wszystko jasne dzięki. A tak przy okazji N-ka nie daje pewnie przewodów? Jakie to trzeba?
  • Moderator na urlopie...
    Michaelangelo napisał:
    N-ka nie daje pewnie przewodów?

Ale sprzedaje.