Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-820 nie drukuje

17 Jun 2012 11:14 2024 13
  • User under supervision
    Witam.Posiadam w/w drukarkę laserową.Nie wiem co jest w niej nie tak ale nie drukuje :( Po naciśnięciu buttona DRUKUJ w komputerze drukarka wciąga kartkę na jakieś 2-3 cm i zaczynają migać diody Ready i Alarm
    Kiedy próbowałem wydrukować stronkę testową było tak samo
    Proszę o pomoc
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 28  
    Toner (proszek) jest jeszcze w drukarce??
  • User under supervision
    Nie wiem.Drukarka stała parę latek w piwnicy i podobno toner był.Jak się do niego dostać?
  • Helpful post
    Level 28  
    W panelu sterującym na komputerze można zobaczyć ile jest toneru.
  • User under supervision
    Może Kolega dokładniej powiedzieć bo za bardzo nie wiem jak :| Patrzyłem w panelu sterującym ale nie znalazłem nic o tonerze :(
  • Helpful post
    Level 28  
    Chodziło mi o oprogramowanie na komputerze do drukarki (program do ustawień drukarki), jeśli zainstalowałeś sterowniki do drukarki tak jak producent przewidział to w prawym dolnym rogu, obok zegara będzie ikona włączająca panel kontrolny do drukarki i tam powinno wszystko być.
  • User under supervision
    No właśnie chodzi o to że ja żadnego sterownika nie instalowałem, bo zobaczyłem że po podłączeniu drukarki do LPT została ona wykryta przez kompa itp.
    Co do tonera to chyba jest bo trochę ,,pogrzebałem" w drukarce i wyjąłem takie coś z pierwszego foto:

W w/w czymś było takie coś:

A razem wyglądało to mniej-więcej tak:

Gdy obróciłem wskazaną klapkę

to wysypał się czarny proszek (toner?)

Zostało go tam jeszcze trochę :)
  • Helpful post
    Level 14  
    Witam,
    fakt ze drukarka jest stara i może być problem z zainstalowaniem sterowników pod nowymi systemami.
    Większość drukarek brother mają po naciśnięciu 3 razy przycisku start ( ten największy ) wydruk strony startowej.
    Spróbuj tego to zobaczymy jak wygląda toner i drum.
    Daj znać.
  • Helpful post
    Level 28  
    scalakmen wrote:
    No właśnie chodzi o to że ja żadnego sterownika nie instalowałem, bo zobaczyłem że po podłączeniu drukarki do LPT została ona wykryta przez kompa itp.

Proponuje zainstalować jednak sterowniki,
    Sprawdź dokładnie gdzie się zatrzymuje papier (może nie kontaktuje z jakimś czujnikiem),
    może jest mechanicznie uszkodzony mechanizm wciągania papieru.
  • User under supervision
    darozegaro wrote:
    Witam,
    fakt ze drukarka jest stara i może być problem z zainstalowaniem sterowników pod nowymi systemami.
    Większość drukarek brother mają po naciśnięciu 3 razy przycisku start ( ten największy ) wydruk strony startowej.
    Spróbuj tego to zobaczymy jak wygląda toner i drum.
    Daj znać.

System mam Windowsa XP a drukarka nie reaguje po naciśnięciu 3 razy przycisku :/

Dodano po 59 [minuty]:

Udało się wydrukować, tylko w złe miejsce papier wkładałem :oops: :oops: :oops:
    Tylko trochę nie dokładnie drukuje jakby toner się kończył :(

Brother HL-820 nie drukuje Brother HL-820 nie drukuje
  • Level 28  
    scalakmen wrote:
    Tylko trochę nie dokładnie drukuje jakby toner się kończył :(

Może to być wina starego toneru, lub zużytego druma. Wydrukuj kilka(kilkanaście) pełnych (tekst) kartek i zobacz czy będzie znikało powoli, jak będzie to jest zanieczyszczony bęben światło czuły OPC wystarczy go przeczyścić i będzie dobrze.
  • User under supervision
    A w razie czego to jak ten bęben przeczyścić? Jaką chemią czy wodą?
  • Level 28  
    Proponuję mikrofibrą. Przynajmniej ja tak miałem z (samsung ML-1640, też drukował podobne artefakty) przeczyściłem mikrofibrą i wydrukowałem kilka kartek kontrolnych i wszystko wróciło do normy.
  • Helpful post
    Level 14  
    i bęben cały trzeba odkurzyć .