Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

candy cdf312 ax przełącznik zabezpieczający jaka jego rola?

pralkownik 17 Cze 2012 12:54 1299 5
  • #1 17 Cze 2012 12:54
    pralkownik
    Poziom 8  

Witam wszystkich,mam problem ze zmywarką jak w temacie .Polega on na tym ,że ta zmywarka nie grzeje wody,po rozpoczęcieu cyklu i pobraniu wody pompa myjąca zostaje uruchomiona i na może 2sekundy włączy się grzanie.Grzałka jest ok czujnik NTC również natomiast ten przełącznik zabezpieczający miał przerwę ,więc ominołem go zasilając grzałkę bezpośrednio/normalnie jest on w szeregu z grzałką/.Nie wiem jednak jak jest rola tego przełącznika bo jak sama jego nazwa wskazuje coś powinien przełączyć i coś to przełączenie powinno powodować. Czy miał moze ktoś z tym przełacznikiem do czynienia i czy to ,że go ominołem ma wpływ na niegrzanie wody? Dziękuję za podpowiedzi .

0 5
  • #2 17 Cze 2012 15:03
    krzysiekl
    Poziom 22  

Rola( ogranicznika ,termostat) jest taka żeby grzałka się nie przegrzała , gdy będzie slaby przepływ lub włączyła by się bez wody w tedy rozłącza grzałkę. Ominiecie spowoduje brak jakiego kol wiek zabezpieczenia grzałki , może się spalić lub zrobić większą szkodę.

0
  • #3 17 Cze 2012 22:56
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

pralkownik napisał:
    czy to ,że go ominołem ma wpływ na niegrzanie wody?

Czyli ominąłeś ( zmostkowałeś) i dalej nie grzeje ?
    pralkownik napisał:
    natomiast ten przełącznik zabezpieczający miał przerwę ,więc ominołem go zasilając grzałkę bezpośrednio/normalnie jest on w szeregu z grzałką/

Daj zdjęcie tego "przełącznika" i jego umiejscowienia w zmywarce . I co najważniejsze , niczego nie wolno omijać w obwodach grzałkowych , grozi to pożarem domostwa !

0
  • #4 18 Cze 2012 08:32
    pralkownik
    Poziom 8  

tak zmostkowałem go ale tylko żeby zrobić próbę czy grzanie ruszy ale nie ruszyło :cry: zmywarka pobierze wodę pompa myjąca rusza i grzanie załączy sie na może 2 sekundy i to wszystko podejrzewam ,że to może broić płytka sterowania ta w drzwiach/obejrzałem ją i nic nie jest wylutowane czy spalone na niej/

0
  • #6 03 Lip 2012 11:00
    pralkownik
    Poziom 8  

witam przyjechał serwisant i do wymiany był modół a ,że zmywarka była nie pierwszej młodości poszła w odstawkę ze wzgledu na koszt naprawy/ok 500/Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem i dziękuję za podpowiedzi.Zamykam temat.

0