Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo N500 oraz LiveBOX TP - nawiązanie połączenia przez wi-fi

17 Cze 2012 14:39 5423 20
  • Poziom 9  
    Witam mam mega problem mianowicie korzystam z laptopa Lenovo N500 fabrycznie system vista zainstalowałem xp wszystkie sterowniki są od producenta wszystko działa lecz mam problem z połączeniem wi-fi nie może połączyć dlaczego ?

Wcześniej żeby działało musiałem nacisnąć reset ( reset wi fi nie całego routera )na routerze i wtedy Intel ROSet/Wireless wyszukał mi połączenie i automatycznie łączył bez tego resetu wifi nie łączy

ostatnio router mi upadł na ziemie i tak jakby nie działał ten reset wifi i po wciśnięciu tego guzika nie łączy mnie ;/ chodź diody się pala ( mruga po resecie )

po kablu działa internet inne komputery korzystające z wi-fi od tego routera działa lecz oni nie maja problem z połączeniem po włączeniu komputera automatycznie im wyszukuje poleczenia i łączy ( nigdy nie musieli ani n ie musza resetować routera )

nie wiem czy to wina ustawień połączenia proszę o pomoc jeżeli to coś zmienia mieszkam w angli internet angielski jeżeli potrzebuję ktoś screene dorzucę co trzeba
  • Poziom 39  
    Pokaż screen z managera urządzeń
    Windows posiada SP3 ?
  • Poziom 9  
    Tak SP3
    Screen Menadżer Urządzeń o to chodzi ?
  • Poziom 39  
    Jak widać brak sterowników, same karty sieciowe są wgrane ale brak sterowników do płyty głównej może powodować problemy
    W menu start/uruchom wpisz CMD i w okienku które sie pojawi wpisz ipconfig /all i pokaż screen z tego okna

Sterowniki wyszukujesz według tej Instrukcji
  • Poziom 9  

Teraz ten laptop jest polaczony kablem bezposrednio do routera :/ ( nie wiem czy to cos zmienia )

Staram sie znaleźć tych 5 brakujących sterowników juz 2 mam pozniej wkleic jeszcze raz fotke z ipconig ?
  • Poziom 39  
    Na kablu jak widać dostaje połączenia sieciowe, jak objawia sie problem z połączeniem wifi ?
  • Poziom 19  
    A, w pasku koło daty i godziny widzisz swojego liveboxa ?
  • Poziom 39  
    ciapus4 napisał:

A jak ma go widzieć ?
  • Poziom 9  
    ciapus4 napisał:

jezeli Chodzi Ci o to czy wykrywa mi liveboxa to wykrywa normalnie w zasiegu gra haslo wpisuje niby powinno byc ok ale nie laczy

Bródka napisał:
    Na kablu jak widać dostaje połączenia sieciowe, jak objawia sie problem z połączeniem wifi ?

widzisz ten radar kolo zegarka jest na zolto jak tam klikam zeby polaczyc zapala se na czerwono i zaraz na zolto nie lacz poprostu bez rzadnego bledu ;/

jak opisalem wyzej wczesniej musialem na routerze zresetowac Liveboxa Wi-Fi nie caly router tylko przy znaczku wi-fi wtedy migala dioda i w tym czasie mi na laptopie sie laczylo

teraz jak pisalem router spadl na ziemie i cos jakby sie popsulo klikam ten reset od wi fi i nie laczy mnie z netem ... po kablu dziala a inne komputery przez wi-fi normalnie lapia zasieg maja internet tylko ze u nich nie trzeba w cale resetowac bylo routera po prostu wlaczaja i dziala im net a u mnie dupa ;/ i musze siedziec z laptopem podpiety do routera a router nie jest u mnie w pokoju i mam problem ;/
  • Poziom 39  
    Mylisz reset z przyciskiem WPS/QSS, jak przycisk nie działa zaloguj sie na router i dopisz mac adres karty sieciowej do routera
  • Poziom 9  
    Bródka napisał:
    Mylisz reset z przyciskiem WPS/QSS, jak przycisk nie działa zaloguj sie na router i dopisz mac adres karty sieciowej do routera

możliwe tylko podpowiedz mi jak to zrobić :>
  • Poziom 39  
    Jakiego masz dokładnie liveboxa ?
  • Poziom 9  
    LIVEBOX Orange Thompson
    Livebox mini THOMPSON
    LIVEBOX - 2E5B

mam kolo pasku kreskowego gdzie jest numer seryjny itp napisany mac to moge to urzyc ?
  • Poziom 39  
    Wygląda tak ?

PEPIS22 napisał:
    mam kolo pasku kreskowego gdzie jest numer seryjny itp napisany mac to moge to urzyc ?

To mac routera, a nie karty sieciowej
    Mac karty wifi masz na screenie ipconfig który dałeś - Physical Address
  • Poziom 9  
    Nie wyglada tak

Bródka napisał:

czyli ten Physical adres co mam w ipconfig mam gdzies dopisac tak ? czyli gdzie :> i jak ?

mam na spodzie laptopa tak samo w tym cmd LAN Physical adres to to mam dodac do liveboxa tak ? wchodze 192.168.1.1
    i gdzies tam mam wpisac ale mam wpisac WLAN ? z cmd czy ten LAN

Ethernet Adapter Wireles Network Connection mam inny physical adres czyli mac :>
  • Poziom 39  
    Masz wpisać mac z WLAN wraz z stałym adresem ip np 192.168.1.120, sam nie ustawiałem nigdy tego livebox, a instrukcji brak do niego, poszukaj opcji DHCP w routerze i dopisywania urządzeń sieciowych na podstawie mac adresu
  • Poziom 9  
    Jak ja kocham jak się komplikują sprawy mam kolejny problem
    Mianowicie Próbuję połączyć się z LIVEBOX

Resetowałem już 3 razy liveboxa ciągle tak samo raz mi się pojawiło cos w home ale w settings miałem ten komunikat no to jeszcze raz reset i dalej to samo tylko tym razem mam w home i w settings to moze byc wina upadku router sie uszkodził czy co mam zrobic :>

ewentualnie gdyby dzialalo połączenie z liveboxem z innego komputera moge tez dodac moj mac przez inny komputer ? ( zaraz sprawdze czy na innym kompie polacze sie czy mam ten sam blad )
  • Moderator - Sieci, Internet
    PEPIS22 napisał:

Może lepiej będzie zaprosić do mieszkania kogoś kto się na tym zna?
  • Poziom 9  
    jimasek napisał:
    PEPIS22 napisał:

Może lepiej będzie zaprosić do mieszkania kogoś kto się na tym zna?

jak wspomniałem mieszkam na wyspach i wolałbym ominąć ten sposób
    z reszta z wasza pomocą człowiek zaoszczędzi i nauczy się tez na przyszłość się przyda :>

Brodka moglbys na #17 post looknac o ile nie przegapiles bo najwiecej pomagasz mi w tej sprawie :D

na innym komputerze próba zalogowania sie na liveboxa konczy sie tak samo jak na screenie
  • Poziom 9  
    Bródka napisał:
    Tak resetowałeś router ?

Nie , własnie miałem to zrobić w ten sposób ale dałeś super stronkę wiem jak zareaguje modemik itp juz kombinuje nie długo dam znac co wyszlo :D

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Po problemi z tego wynika ze brodka mi troche pomogles dziekuje bardz :)
    ale chodzilo mniej wiecej o to ze w routerze bylo po mojemu za duzo logow i po prostu blokowal mnie wyczyscilem cale logi pelny reset do nowego stanu i teraz mnie wpuszcza bez przyciskania jakichkolwiek resetow itp wiec wsio gra dzieki wielkie