Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne odświeżanie sygnału w trybie WISP ?

17 Cze 2012 14:52 1277 4
  • Poziom 15  
    Łączę się w trybie WISP z drugim routerem który dostarcza mi internet. Mam problem z odpowiednim ustawieniem anteny Yagi. Na routerze za każdym razem muszę klikać Refresh aby zobaczyć czy jest lepszy sygnał. Jest jakiś program lub sposób aby sygnał był cały czas automatycznie odświeżany? Coś jak NetStumbler lecz on nie widzi anteny bo jest "za routerem". Na routerze nie mam trybu Client jak na AP bo wtedy może by ruszyło. Anteny też do notka bezpośrednio nie wkręce bo nie mam do czego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli w routerze nie ma takiej opcji to sie nie da.
  • Poziom 43  
    Wtyczka ReloadEvery do Firefoxa. Jakoś sobie trzeba radzić.
  • Poziom 15  
    Tym ReloadEvery nie sprawdzę na jakim poziomie jest sygnał....
  • Poziom 26  
    herkules_00 napisał:
    Tym ReloadEvery nie sprawdzę na jakim poziomie jest sygnał....

Koledze piterus99 chodziło od dodatek do przeglądarki, który spowoduje automatyczne, co okreslony okres czasu, odświeżanie strony. Tej, która pokazuje siłę sygnału w routerze. Czyli po prostu abyś nie musiał w kółko klikać "Refresh". Podobną funkcję ma np. od dawna Avant Browser - taka przeglądarka-nakładka na IE (choć teraz zdaje się współpracuje także z FF, Chrome).

herkules_00 napisał:
    Anteny też do notka bezpośrednio nie wkręce bo nie mam do czego.

Od swojej strony proponuję również, jeśli to możliwe: zorganizować, gdzieś zdobyć, pożyczyć kartę wifi-USB (chodzi mi o uniknięcie dodatkowych nakładów finasowych, aczkolwiek taka karta to obecnie circa about 50zł i może się nieraz przydać, np. tam gdzie wbudowana antena w notebooku już 'nie daje rady'). Koniecznie z odkręcaną anteną! Zainstalować w laptopie, zainstalować również program InSSIDer (odpowiednik NetStumblera - ten nie jest już rozwijany, nie działa na systemach nowszych niż XP). Yagę tymczasowo podłączyć do karty wifi i regulować ustawienie. Najlepiej obserwować wykres w zakładce Time Graph: ładnie widać wykres siły sygnału w dłuższym okresie czasu, oraz ewentualne spadki poziomu, zaniki. Przykład na screenshocie (drugim) na stronach producenta:
    http://www.metageek.net/products/inssider/#screenshot
    Antenę ustawiać oczywiście na największy poziom sygnału oraz jak najrzadsze, najmniejsze spadki. Po zakończeniu procesu przełączyć z powrotem do routera.

Pozdrawiam -

Stanley