Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt z tunerem DVB-C do nagrywania programów cyfrowych?

Yeste 17 Cze 2012 16:25 2756 0
    Yeste
    Poziom 1  
    Chciałbym nagrywać audycje z mojej cyfrowej telewizji kablowej. Mój telewizor Sony Bravia nie posiada tunera DVB-C, a żeby odbierać kanały cyfrowe, w tym HD, używam dekodera Homecast, który dostałem od mojej kablówki. Aby nagrywać mecze Euro 2012 zakupiłem następującą nagrywarkę DVD: Panasonic DMR-EX645EPK. Jednak jedyne połączenie z dekoderem możliwe jest przez złącze scart, przez co nie nagrywarka nie odbiera kanałów cyfrowych, a jedynie kanały analogowe. Jest to słaba jakość obrazu, przez co nagrywanie programów w jakości analogowej traci dla mnie sens.
    1) Czy istnieje sprzęt nagrywający wyposażony w tuner DVB-C, dzięki któremu można nagrywać programy w jakości sygnału cyfrowego?
    2) Wiem, że obecne są na rynku dekodery PVR z możliwością nagrywania na zewnętrznym dysku połączonym przez USB, ale czy istnieje model wyposażony w tuner DVB-C, który mógłbym połączyć z kablówką zamiast mojego homecasta, żeby odbierać kanały HD?
    3) Czytałem, że plików nagranych przez dekoder PVR nie można przegrać, kopiować na inny dysk, niż ten połączony z dekoderem, można programy, filmy oglądać z dysku tylko przez dekoder. Z innych źródeł słyszałem, że istnieją jednak programy, dzieki którym można jednak pliki przegrać na komputer. Gdzie leży prawda? Jeśli jednak można pliki przenieść na komputer, jak to zrobić i czego użyć w tym celu?