Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

proszę o pomoc w doborze głośnika

ata.music 14 Jan 2005 17:46 1098 6
    ata.music
    Level 12  
    Witam szanownych ekspertów. Mam pytanie mam nagłosnienie (kolumny) 2 X 600w rms. Chcę jeszcze zbudować sobie odsłuch aby zwiększyć sobie komfort pracy w czasie grania. Nie chciałbym jednak na ten odsłuch wywalać jakiejś większej kasy. Jaki proponowalibyście głośnik niskotonowy na taką paczuszkę? Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady.
    mirro1234
    Level 23  
    Ale czy chcesz zrobić odsłuch do jakiegoś insrumentu na estradę (tzw. monitor) czy do domu zamiast tych kolosów i jakiej ma być mocy ten odsłuch.
    ata.music
    Level 12  
    ma to być odsłuch dla mnie i żony abyśmy na scenie słyszeli co gramy i jak gramy. w zależności od rodzaju sali niekiedy kiepsko słychać co leci z przodu. moc przodów już podałem. dzięki !!!
    gdL
    Level 27  
    Do mnie na przykład nie przemawia to co napisałeś, bo jest to kompletnie niezrozumiałe. Piszesz, że już masz głośniki 2X600W które grają na Ciebie z przodu, to co ty chcesz lepiej słyszeć ??
    Można to jeszcze odczytać tak, że w tych 2X600W brakuje niskotonowca :)

Więc jak to jest ?
    agaudio
    Level 21  
    W monitorku to jakiegoś powalającego basu nie trzeba to jak by tam włozyc szerokopasmowca GDS 30/30 i dołożyć coś na wysoko tylko nie piezo powinno byc dobrze.Poszukaj na forum coś takiego było nawet chyba z rysunkiem i wymiarami.
    Pozdrawiam
    Tomekmały
    Level 17  
    Do gdl. Wydaje mi sie ze chodzi poprostu o to ze kolumny są zwrocone tyłem do nich wiec czasami nie słychac wszystkiego co grają io dlatego potrzebuja cos malego co bedzie greało dla nich ;). Agaaudio dobrze mowi basu nie musi byc duzo ale pizo ja bym zastapil czyms lepszym
    toadi
    Level 36  
    Jak na odsluch dobrze sie sprawdza 8HWC12MA300 alpharda robilem koledze nawet nie trzeba wysokotonowych on urzywa tego do odsluchu przy graniu wesel immpre i innych takich zasila z eltrona 100U i mowie zewiecej nie trzeba koszt niewielki bo jeden taki alfred kosztuje ok 45zł