Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra 2.0 DTI 2004 - tryb awaryjny

17 Jun 2012 18:11 5682 2
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z moją Vectrą 2.0 DTI 2004r. Dzisiaj zmieniałem samodzielnie ze znajomym filtry i olej w samochodzie. Po zmianie filtra paliwa układ mi się trochę zapowietrzył (mój błąd). Odkręciłem z powrotem filtr, zalałem dodatkową ilością diesla i odpaliłem - z trudem, bo się auto musiało odpowietrzyć. Po tej przygodzie silnik pracuje równo bez przerywów, ale przełączył mi się na tryb awaryjny i prędkość obrotowa nie przekracza 2750 obr/min.

W jaki sposób mogę to naprawić i czy jest to możliwe bez użycia komputera? Czy jest możliwe, aby podczas odpowietrzania mógł się zepsuć jakiś czujnik, np. przepływomierz?

Dziękuję za odpowiedzi.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    Czujniki sprawdzone, dzisiaj byłem na badaniu komputerowym i pokazuje mi błąd P0400 problem z EGR - zbyt małe napięcie.
    Czytałem na różnych forach, że jest to rozległy problem i powodować go może duża ilość czynników. Czy mam się skupiać tylko na tym napięciu, które mi pokazuje, czy może ma ktoś może jakieś pomysły od czego zacząć.

Z góry dziękuję.