Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SKODA OCTAVIA TDi brak grzania swiec raz jest raz niema

Druchh_7 17 Cze 2012 18:14 5154 8
  • #1 17 Cze 2012 18:14
    Druchh_7
    Poziom 10  

Witam,

mam taki problem posiadam Skode Octavie 1.9 TDi 110km 2000 r . Ostatnio miałem taki przypadek że raz występuje grzanie świec żarowych raz niema czasami jak jest samochód nagrzany mocno temperatura otoczenia to po kilka razy przekręca się kluczyk i niema grzania świec wygląda tak jak by coś nie stykało i nie załączało świec.

Próbowałem odpiąć czujnik temperatury wody od całego układu ale sytuacja jest jak było z tym że jak się uda załączyć auto to świece grzeją się do momentu aż nie przekręce kluczykiem do załączenia.

Na forum wyczytałem o tym czujniku temperatury ale to sie nie sprawdza .

Proszę o jakieś pomocne sugestie odnośnie tej usterki.

Dziękuję
    Druchh

0 8
  • Pomocny post
    #2 17 Cze 2012 18:19
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Z Twojego opisu niewiele wynika, auto zapala, nie zapala? Na gorącym nie grzeje świec, co innego kontrolka, tu może być problem z przekaźnikiem, lepiej oddaj auto do elektryka, sam tylko zrobisz mu krzywdę a koszt w warsztacie będzie niewielki.

0
  • #3 17 Cze 2012 19:30
    Druchh_7
    Poziom 10  

Witam,

jest tak że jak kilkanaście razy przekręce kluczykiem to za którymś razem załączy się grzanie świec i odpali poza tym jak przekręcam to nie zapala się symbol grzania świec i nie darady odpalić . Auto kręci ale nie odpala ( brak grzania świec ).

Czytałem na forach że to może być zimny lut na właśnie przekaźniku chyba 109 ale nie wiadomo czy to nie jakiś bendix lub rozrusznik.

Oddam do mechaniora ale wole się upewnic bo z mechanikami to jest różnie i róznie mogą kręcić co jest do wymiany ( pół auta ) a nie mam zaufanego mechanika.

Dziekuję

1
  • Pomocny post
    #4 17 Cze 2012 20:46
    adam7009
    Poziom 38  

Dobrze radzą na forach,wymień lub napraw ten przkaźnik.

2
  • Pomocny post
    #5 17 Cze 2012 20:54
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Dokładnie, przekaźnik. Brak lampki grzania świec bo styki przekaźnika szlag trafił. Nie ma to nic wspólnego ze świecami, ta sama lampka sygnalizuje także inne usterki.

0
  • #6 17 Cze 2012 21:03
    Druchh_7
    Poziom 10  

Witam,

dziękuję za podpowiedzi jutro postaram się zajrzeć. ]

Mam tylko takie pytanie gdzie ten przekaźnik się znajduje i czy lepiej go wymienić czy można go przelutować .

Dobrze było by obrazek gdzie można taki przekaźnik znaleść ?

Pozdrawiam

i

Dziękuje

1
  • #7 17 Cze 2012 21:10
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Pod kierownicą, po lewej stronie, w dużej skrzynce, z pamięci piszę, chyba drugi z lewej.

Dodano po 55 [sekundy]:

Lutowanie to chwilowa naprawa, najlepsza jest wymiana, nie kosztuje on drogo.

1
  • #8 17 Cze 2012 23:06
    Sztomel
    Poziom 34  

Nie trzeba wymieniać. Pomagają dwie opcje : poprawienie lutów na jego płytce drukowanej albo przeszlifowanie pilniczkiem jego nóżek (jeśli oczywiście cewka nie jest spalona). Najczęściej jednak pomaga szlifowanie nóżek i pracuje jak nowy. Poprawiałem jego luty zaledwie 2 razy w swoim samochodzie w przeciągu 9 lat i ma się dobrze.

1
  • #9 18 Cze 2012 21:52
    Druchh_7
    Poziom 10  

Witam,

wszystkich którzy pomagali znalazłem przekaźnik i przeszlifowałem nóżki narazie działa zobaczymy jak bedzie zachowywał się jutro mam nadzieje że to to ale kilkanascie razy zapalałem i stykało.

Narazie dziękuję za pomoc wszystkim

0