Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio przestało działać po podłączeniu wzmacniacza Megane

malafin 17 Jun 2012 21:38 2098 5
    malafin
    Level 9  
    Witam koledzy,

Mam problem z radiem w samochodzie Renault Megane I chb. Radyjko Alpine dwa podłączone wzmacniacze Alpine i JBL. Po podłączeniu wzmacniacza radio nie reaguje. Bezpiecznik w radiu jest ok. Wszystkie bezpieczniki pod kierownicą też są całe. Mierzyłem. Wzmacniacze są dobrze podłączone chociaż podczas montażu przypadkowo położyłem + na masie i odwrotnie. Aha. Radio podłączone jest bezzapłonowo. Wzmacniacze też nie przechodzą nawet w tryb standby ale to chyba kwestia remote.

Macie może jakieś pomysły..?

Pozdrowienia

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. Popraw go. [damiancz]
    driver19810219
    Level 16  
    Zrobiłeś zwarcie oki, a to radio masz podłączone na tych samych kablach co wzmacniacze ?
    malafin
    Level 9  
    + jest podłączony do tego samego kabla. masa jest osobno. Pytanie tylko co padło.

Dodano po 9 [minuty]:

tyle, że w momencie podłączania radio było wyłączone, tak więc nie było napięcia na remote. wzmacniacz nie powinien się wtedy włączyć, zwarłoby tak czy inaczej?
    driver19810219
    Level 16  
    A sprawdzałeś czy do radia dochodzi prąd bo jeżeli tak to nic innego tylko radio padło.
    malafin
    Level 9  
    sprawdzę jutro bo już trochę późno, ale nie wybiłoby bezpiecznika w radiu?
    malafin
    Level 9  
    temat rozwiązany. na szczęście to nie radio. dziś rano rozgrzebałem autko na części pierwsze. okazało się, że przewód radio-akumulator był nieco zwęglony ;)

po wymianie wszystko pięknie gra. dzięki za odzew.