Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V70 benzyna Jaki silnik wybrać??

enema_eh 17 Cze 2012 23:01 9055 3
  • #1 17 Cze 2012 23:01
    enema_eh
    Poziom 9  

Witam
    Chce kupić Volvo V70 od rocznika 2000r do 2003
    Mam parę pytań:

1.Jaki silnik wybrać 2.0 T czy 2.4 lub 2.4T ( proszę uwzględnić koszty utrzymania oraz spalanie)
    2. Awaryjność tych modeli itp.

Po prostu szukam pomocy w wyborze silnika, do pracy mam 3km w jedną stronę ( aktualnie mam diesel koszty napraw itp wyższe niż w benzynie)

Pozdrawiam

0 3
  • #2 18 Cze 2012 10:11
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Te auta nie są za bardzo awaryjne, ale jak już przyjdzie co do czego, to koszt serwisu (autoryzowanego) jest wysoki. Jest też sporo tańszych zamienników.
    Spalanie: http://www.autocentrum.pl/spalanie/volvo/v70/ii/

Mam tylko jedną wątpliwość:

Cytat:
    do pracy mam 3km w jedną stronę

Przy takich dystansach nie opłaca się używać żadnego samochodu, a już z pewnością nie takiego. Obawiam się, że w zimie spalanie na takim dystansie będzie na poziomie 15l-18l/100km, bo praktycznie cały czas będzie się jechać na zimnym silniku.

0
  • #3 19 Cze 2012 17:04
    enema_eh
    Poziom 9  

Rozumiem że mam 3km i jest to dość blisko, ale podobają mi się duże auta ( jestem potężnie zbudowany) który silnik byście mi polecili ...
    Wydaje mi się że benzyna będzie lepszym wyborem niż ropniak. Miesięcznie około 700-1000km.
    W sumie co do auta może być jeszcze S80.
    Pozdrawiam

0
  • #4 19 Cze 2012 20:52
    wichurewicz
    Poziom 24  

Przy tak krótkich dystansach lepiej silnik bez turbiny, odpada problem jej smarowania, studzenia i tak dalej, nie popsuje się bo jej nie ma, poza tym mniej będzie palił - turbobenzyna to czysta radość z jazdy i czysty szloch na stacji paliw :>

0