Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy akumulator się ładuje podczas gdy silnik jest włączony?

18 Cze 2012 06:04 4023 4
  • Poziom 13  
    Mam skuter Romet Traffico i co 2 tyg muszę ładować akumulator. Jak sprawdzam napięcie w aku wynosi ono 12,6V i tak samo przy włączonym silniku i dodawaniu gazu czy to oznacza że aku nie ładuje? I jeszcze takie pytanie bo znajomy mi powiedział że jak dodaje gazu i światła drogowe,tarcze zegarów ble ble ble itd się rozjaśniają to znaczy że akumulator się ładuje czy to prawda czy nie do kończ tak jest? Ja myślę że może być tak że alternator działa poprawnie i to on daje większe napięcie tylko na światła a regulator napięcia na aku nie daje odpowiedniego ładowania ale możę się myle proszę o odp.
  • Poziom 33  
    Sprawdzasz napięcie przed uruchomieniem silnika i po uruchomieniu-gdy silnik pracuje powinno być więcej niż 14V bo tylko wtedy akumulator jest ładowany odpowiednim prądem. Tak więc jeśli masz 12,6V to coś jest nietak-podejrzewam regulator...
  • Poziom 13  
    No piszę że przy wyłączonym silniku jest 12,6V i i włączonym wartość się nie zmienia jedynie jaka jest różnica przy dodawaniu gazu to rozjaśniające się światła.
  • Poziom 28  
    Swiatła i ładowanie, to dwa osobne obwody... sprawdź regulator
  • Użytkownik usunął konto