Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty regulowany przekaźnik czasowy

18 Cze 2012 08:00 1482 4
  • Poziom 12  
    Poszukuję prostego w użyciu regulowanego przekaźnika czasowego, najlepiej z dużym pokrętłem/przyciskami montowanego w drzwiach szafy. Czasówka musi mieć możliwość ustawienia czasu między 10 a 60godzin oraz jakieś 'podtrzymanie' - gdy zasilanie zostanie wyłączone a następnie włączone cykl zostanie dokończony.
    Z góry dziękuję za propozycje i rozwiązania
    Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
  • Specjalista Automatyk
    Jeżeli cykl zostanie przerwany (brak zasilania) a czas ma być odmierzony/dokończony to tylko szukać mechanicznych zegarowych - nie wiem czy ktoś to produkuje?!.
    Większość obecnie to elektroniczne, np. http://www.piekarz.pl/?page=offer&item=44755
    - niestety - po zaniku zasilania odliczy ponownie cały zadany czas.
    Rozwiązaniem byłoby małe PLC gdzie licznik czasu może być zapamiętywany (w momencie zaniku zasilania) i następnie dokończa liczenie zadanego czasu ...
    - ale w tym przypadku ciężko znaleźć coś z dużą gałką do ustawiania...;)
  • SterControlSterControl
  • Poziom 12  
    Mam w domu LOGO Siemensa ale nie wiem jakby było z tym zapamiętywaniem po odłączeniu zasilania. Można by zrobić np. 2 przyciski , jeden jeśli wirówka ma chodzić 30h i kontrolka a drugi przycisk jeśli 60h, chociaż wtedy właściwie nie widać ile czasu pozostało , a nie chciałbym wystawiać sterownika na zewnątrz bo chyba za długo by nie wytrzymał.
  • Specjalista Automatyk
    W sofcie, w dowolnym "timerze" masz możliwość zaznaczenia opcji "Podtrzymanie po wyłączeniu"..., a ustawianie można (za pomocą wbudowanych klawiszy) "wyrzucić" na wyświetlacz: zarówno "nastawę" jak i upływający czas...:)
  • Poziom 38  
    Mam ze starych zapasów sterowniki mechaniczne ale chyba max czas to 24h. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW