Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Gracja; brak obrotów bebna przy praniu - wirowanie ok

14 Sty 2005 19:00 1248 6
  • Poziom 10  
    Programator chyba dobry (przesuwa sie) wszyskie funkcje sie wlanczaja (napuszczanie\wypuszczanie wody wody) z tym ze beben sie nie chce obracac (minimalne ruchy) a przy wirowaniu wszystko dziala beben wiruje jak nowy.
    Jest na to jakas rada bo moja mnie juz do sklepu wygania po nowa!!
    Z gory dziekuje.
  • Specjalista AGD
    To chyba programator. Powąchaj go.
  • Poziom 12  
    sprawdź kondensator od silnika lub spalone uzwojenie silnika są dwa uzwojenia jedno do prania drugie do wirowania
  • Admin grupy AGD
    :arrow: madejb
    Kondensator nie ma nic do rzeczy w temacie (pralka normalnie wiruje).

:arrow: szkemke
    Do wymiany programator lub uszkodzona kostka silnika (nadtopienia), lub silnik (uzwojenie wolnych obrotów).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Potwierdzam to programator zdemontuj pokrywę górną i po zdemontowaniu pokrętła obejrzyj programator, a sam się przekonasz. Popacz na ostatnie segmęty od strony silniczka programatora. Powodzenia
  • Poziom 10  
    dzieki wielkie za podpowiedzi, kondensator wymienilem na dzien dobry bo byl zdziebko nadpalony ale nic nie pomoglo (te same objawy).
    Programator na "wech" i wzrokowo tez wyglada ok (ale go nie rozkrecalem) martwie sie ze to moze byc silnik (uzwojenie) ale to sprawdze jutro jak ja rozbebesze.
    Jeszcze raz wielkie dzieki ;-)
  • Poziom 12  
    Gracja ma programator P-124 w którym często nadpalają się styki od funkcji obrotów lewe prawe.Styki można wyczyścić ale okopconą sekcje najlepiej wymienić gdyż przewodzą prąd bocznikując obroty prania.