Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki CREATIVE FATAL1TY MK II HS-980 potencjometr

18 Cze 2012 11:42 3929 8
  • Poziom 12  
    Witam,

Posiadam słuchawki firmy CREATIVE model FATAL1TY MK II HS-980, o dziwo już znikły z Allegro, czyżby wycofane ?

Używam ich od około może roku, i są już dość zużyte ale grają dalej dobrze oprócz jednego problemu który mam z potencjometrem, gdyż ma wbudowany w kabel potencjometr który reguluje głośność, i zmieniając głośność lub nawet lekkie poruszenie go powoduje że słuchawki grają albo na lewy, albo prawy kanał.
    Ciężko go ustawić tak aby grał na dwa kanały, udaje mi się ale coraz rzadziej.
    Chce z ciszyć muzykę to ściszając gra mi na jeden kanał i muszę regulować dół/góra aby załapał na 2 kanały.
    Dodatkowo przy ściszaniu, pierdzi/charczy w głośnikach.

Co można z tym zrobić ? Da się go jakoś naprawić ?
    Wymienić ? Lub zrobić stałe połączenie aby grało to na pełnej głośności, ale bez problemów z graniem na 2 kanały ?

Tak wyglądają te słuchaweczki:
    Słuchawki CREATIVE FATAL1TY MK II HS-980 potencjometr

A tak wspominany potencjometr:
    Słuchawki CREATIVE FATAL1TY MK II HS-980 potencjometr Słuchawki CREATIVE FATAL1TY MK II HS-980 potencjometr

PS. Gwarancja odpada, gdyż nie mam nawet dokumentu.. kupiłem od osoby która wygrała te słuchawki nowe w jakimś konkursie.

Dzięki z góry,
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jak znam życie potencjometr jest zużyty i reanimacja jego przez potraktowanie go np. "sprey kontakt" jest tymczasowa i można się pokusić o wyeliminowanie jego.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Potraktowałem go CLEANSER DRUK, szczoteczką trochę pośmigałem potencjometrem w górę/dół i jak na razie jest OK, i mam pytanie czy jak będę chciał go wyeliminować np. uciąć przed i po potencjometrze, to łącząc kabelki będą miały słuchawki 100% głośności i włączony mikrofon na stałe tak?

Bo tam jest regulacja volume i wyłacznik on/off mikrofonu.

dj-MatyAS napisał:
    Jak Kolega wyżej napisał - w tego typu słuchawkach (niska półka jakościowa) potencjometry są z założenia "jednorazowe" o wyjątkowej (niskiej) jakości. Rozbierz obudowę potencjometrów (jest tam jeden - zespolony) zlokalizuj (omomierz?) piny wejściowe i zewrzyj z tymi które idą na słuchawki. Mikrofon zostaw jak jest. Regulację głośności będziesz mógł regulować tylko od strony źródła (wzmacniacz, komputer), ale pozostałe funkcje pozostaną bez zmian.

Problem mam z rozebraniem obudowy, gdyż nie mam jak go otworzyć, a nie chce go uszkodzić, lub połamać obudowy nożem czy czymś.
    Ale też dobre wyjście, aby połączyć te piny, a mikrofon zostawić, nie będę musiał ciąć i lutować kabla.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sprawdź płytkę jak są poprowadzone ścieżki i wtedy zdecydujesz czy sobie z tym poradzisz. Przy pominięciu potencjometru słuchawki będą grały pełną "mocą" ;).
  • Poziom 12  
    Udało się otworzyć, tak to wygląda:

Słuchawki CREATIVE FATAL1TY MK II HS-980 potencjometr Słuchawki CREATIVE FATAL1TY MK II HS-980 potencjometr
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jeżeli źle zewrze jest możliwość że spalę głośniki w słuchawkach ?
    Bo nie za bardzo wiem jak dowiedzieć się które styki zewrzeć, a po ścieżkach nie da rady która leci do którego.
  • Użytkownik usunął konto