Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technik mechatronik czy elektronik

18 Cze 2012 11:48 1186 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zaraz koniec roku a ja wciąż nie wiem na co się zdecydować. Nie do końca wiem o czym mówię ale który kierunek da mi wiedzę do programowanie układów scalonych, stworzenia np. ramienia robota naśladującego ruch człowieka za pomocą techniki motion capture czy stworzenie układu komunikującego się z komputerem za pomocą bluetooth i przesyłającego mu dane np. z akcelerometru? Nie wiem czy to wszystko należy do elektroniki czy bardziej mechatroniki. :|
  • Poziom 9  
    Powiedzieć Ci szczerze? Po żadnym z tych techników nie będziesz tego umiał :) chyba ze się wybierzesz później na automatykę i robotykę.

Widzę ze bardziej interesuję cię część techniczna wiec proponował bym mechatronikę. Jak szkoła ma przyzwoicie wyposażone laboratorium i załatwi wam praktyki w przyzwoitym miejscu to naprawdę sporo można się nauczyć. Tylko poziom nauczania przedmiotów kierunkowych w naszych szkołach jest opłakany...
  • Poziom 9  
    No i własnie tu będzie problem, szkoła nie jest zbyt dobrze wyposażona :? dlatego zacząłem się zastanawiać nad elektroniką...