Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso- Brak reakcji na panel klimatyzacji

18 Jun 2012 13:08 24877 9
  • Level 10  
    Witam. Posiadam Xsarę Picasso z 2001 r. z silnikiem 1.8 16V z climatronikiem. Problem polega na tym, że nie mam nawiewu w aucie na żadnym biegu i na każdym ustawieniu panelu klimatyzacji. Sprawdzałem przewody przy kostce stacyjki, wszystko ok myślę, że ta część obrotowa kostki stacyjki mogła odmówić posłuszeństwa i nie załącza nawiewu, jest jakaś możliwość połączenia tego, aby sprawdzić czy to kostka ? Dodatkowo po uruchomieniu silnika przepala mi się bezpiecznik F29 w komorze silnika, jednak w instrukcji nie ma opisu tego bezpiecznika. Nie wiem od czego zacząć poszukiwania, proszę o jakieś wskazówki w miarę możliwości. Z góry dziękuję.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • User removed account  
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Kurcze, ale dziwi mnie fakt, że nawet załączania klimy nie słychać. Możesz mi opisać dokładniej z tym przekaźnikiem mam coś grzebać w tej części plastikowej, która się obraca czy przeciąć jakiś przewód do niego podłączyć przekaźnik i do przekaźnika + np. z akumulatora ? Martwi mnie ten bezpiecznik F29 w komorze silnika.

EDIT: Na bezpieczniku 40A i na czerwonym przewodzie pojedynczym nie ma napięcia, więc kostka na 99% ? Nadal myślę nad tym bezpiecznikiem F29.
  • Level 39  
    F29 od pompy powietrza do katalizatora.

Jak nie działa dmuchawa to nie ma sterowania na sprzęgło sprężarki.

Na górna skrzynkę 12 bezp. idzie od przodu z prawej przewód zasilający m.in. wentylator dmuchawy. Daj tam przekaźnik zasilany z BM12 pod stacyjką a sterowany plusem po zapłonie.
  • Level 10  
    Czyli jak mam zwarcie w obwodzie bezpiecznika F29 w komorze silnika to gdzie powinienem szukać ? Kupię nową kostkę stacyjki, bo sprawdziłem to co mi kolega pisał i nawet na maksymalnym ustawieniu wentylatora wnętrza nie mam napięcia na bezpieczniku 40A od klimy w skrzynce bezpiecznikowej we wnętrzu i na pojedynczym czerwonym przewodzie z kostki też go nie ma.
  • Level 39  
    cappy121212 wrote:
    Czyli jak mam zwarcie w obwodzie bezpiecznika F29 w komorze silnika to gdzie powinienem szukać ?

W pompie wtrysku powietrza do kolektora wydechowego.
    cappy121212 wrote:
    Kupię nową kostkę stacyjki, bo sprawdziłem to co mi kolega pisał i nawet na maksymalnym ustawieniu wentylatora wnętrza nie mam napięcia na bezpieczniku 40A od klimy w skrzynce bezpiecznikowej we wnętrzu i na pojedynczym czerwonym przewodzie z kostki też go nie ma.

Nawet jak kupisz nową kostkę to powinieneś zainstalować przekaźnik odciążający styk wentylatora dmuchawy w kostce (czyli nie przepuszczać prądu przez kostkę a przez przekaźnik, natomiast sygnał z kostki na dmuchawę zastosować jako sterowanie przekaźnikiem). Inaczej grozi Ci ponowne uszkodzenie kostki.
  • Level 10  
    Czy Ta pompa znajduje się pod pompą ABS jak w peugeocie 206 ?
  • Level 39  
    No co ty? Nie widzisz tego grzybka do zasysania powietrza po lewej z przodu i zaworu na głowicy pod EGRem? Pompa jest przy podłużnicy z lewej strony:

Citroen Xsara Picasso- Brak reakcji na panel klimatyzacji Citroen Xsara Picasso- Brak reakcji na panel klimatyzacji
  • Level 10  
    Ok dzięki jutro zobaczę. Te rysunki to z autodaty czy strona serwisowa citroena ale płatna ?
  • Level 10  
    Witam

Było tak jak mówiliście z tą pompa i z kostką, ale jednak założona nowa kostka, bo elektryk samochodowy stwierdził żeby lepiej nie ingerować w instalację- niestety nie jest to moje auto, więc jest tylko nowa kostka bez przekaźnika.