Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso- Brak reakcji na panel klimatyzacji

18 Cze 2012 13:08 22609 9
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam Xsarę Picasso z 2001 r. z silnikiem 1.8 16V z climatronikiem. Problem polega na tym, że nie mam nawiewu w aucie na żadnym biegu i na każdym ustawieniu panelu klimatyzacji. Sprawdzałem przewody przy kostce stacyjki, wszystko ok myślę, że ta część obrotowa kostki stacyjki mogła odmówić posłuszeństwa i nie załącza nawiewu, jest jakaś możliwość połączenia tego, aby sprawdzić czy to kostka ? Dodatkowo po uruchomieniu silnika przepala mi się bezpiecznik F29 w komorze silnika, jednak w instrukcji nie ma opisu tego bezpiecznika. Nie wiem od czego zacząć poszukiwania, proszę o jakieś wskazówki w miarę możliwości. Z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Kurcze, ale dziwi mnie fakt, że nawet załączania klimy nie słychać. Możesz mi opisać dokładniej z tym przekaźnikiem mam coś grzebać w tej części plastikowej, która się obraca czy przeciąć jakiś przewód do niego podłączyć przekaźnik i do przekaźnika + np. z akumulatora ? Martwi mnie ten bezpiecznik F29 w komorze silnika.

EDIT: Na bezpieczniku 40A i na czerwonym przewodzie pojedynczym nie ma napięcia, więc kostka na 99% ? Nadal myślę nad tym bezpiecznikiem F29.
  • Poziom 39  
    F29 od pompy powietrza do katalizatora.

Jak nie działa dmuchawa to nie ma sterowania na sprzęgło sprężarki.

Na górna skrzynkę 12 bezp. idzie od przodu z prawej przewód zasilający m.in. wentylator dmuchawy. Daj tam przekaźnik zasilany z BM12 pod stacyjką a sterowany plusem po zapłonie.
  • Poziom 10  
    Czyli jak mam zwarcie w obwodzie bezpiecznika F29 w komorze silnika to gdzie powinienem szukać ? Kupię nową kostkę stacyjki, bo sprawdziłem to co mi kolega pisał i nawet na maksymalnym ustawieniu wentylatora wnętrza nie mam napięcia na bezpieczniku 40A od klimy w skrzynce bezpiecznikowej we wnętrzu i na pojedynczym czerwonym przewodzie z kostki też go nie ma.
  • Poziom 39  
    cappy121212 napisał:
    Czyli jak mam zwarcie w obwodzie bezpiecznika F29 w komorze silnika to gdzie powinienem szukać ?

W pompie wtrysku powietrza do kolektora wydechowego.
    cappy121212 napisał:
    Kupię nową kostkę stacyjki, bo sprawdziłem to co mi kolega pisał i nawet na maksymalnym ustawieniu wentylatora wnętrza nie mam napięcia na bezpieczniku 40A od klimy w skrzynce bezpiecznikowej we wnętrzu i na pojedynczym czerwonym przewodzie z kostki też go nie ma.

Nawet jak kupisz nową kostkę to powinieneś zainstalować przekaźnik odciążający styk wentylatora dmuchawy w kostce (czyli nie przepuszczać prądu przez kostkę a przez przekaźnik, natomiast sygnał z kostki na dmuchawę zastosować jako sterowanie przekaźnikiem). Inaczej grozi Ci ponowne uszkodzenie kostki.
  • Poziom 10  
    Czy Ta pompa znajduje się pod pompą ABS jak w peugeocie 206 ?
  • Poziom 39  
    No co ty? Nie widzisz tego grzybka do zasysania powietrza po lewej z przodu i zaworu na głowicy pod EGRem? Pompa jest przy podłużnicy z lewej strony:

Citroen Xsara Picasso- Brak reakcji na panel klimatyzacji Citroen Xsara Picasso- Brak reakcji na panel klimatyzacji
  • Poziom 10  
    Ok dzięki jutro zobaczę. Te rysunki to z autodaty czy strona serwisowa citroena ale płatna ?
  • Poziom 10  
    Witam

Było tak jak mówiliście z tą pompa i z kostką, ale jednak założona nowa kostka, bo elektryk samochodowy stwierdził żeby lepiej nie ingerować w instalację- niestety nie jest to moje auto, więc jest tylko nowa kostka bez przekaźnika.