Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Mascott 3.0 dci 150km, silnik nie ma mocy, gaśnie.

18 Cze 2012 14:48 5874 2
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Posiadam Renault Mascott 3.0 dci 150KM. Auto sprawowało się dobrze do momentu zatankowania na Stacji Lot... koło Bralina / wrocław ropy. Auto zostało scholowane i nie mogę od tamtej pory dojść do ładu z tym autem.
    Auto po wypompowaniu ropy z układu zalaniu nowej, oczywiście wymianie filtra na nowy nie działa jak powinno. Dziś podłączyłem komputer nie pokazuje błędów.
    Na plaku auto nie zawsze zapali, pokazuje na wyświetlaczu kontrolke czerwoną STOP, oraz pomarańczową kontrolkę silnika. Raz pali raz nie pali. Zdejmowane były przewody odpływowe od wtryskiwaczy i mechanik stwierdził, że szczelności odpływów wtryskiwaczy może/jest powodem tej awarii - czyli zalana ropa mogłaby uszkodzić wtryski. Dodam, że przed awaria wtryski były sprawdzane.

Proszę o podpowiedz na powyższy temat.

Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    Podepnij kompa i oglądnij sobie parametry bieżące pracy silnika, kiedy już odpali. Szczególną uwagę zwracając na korekcję wtryskiwaczy, ciśnienia paliwa, jego temperaturę itp.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Problem znaleziony. Na początku przeczyściłem klemy < plusowa była zaśniedziała... następnie posprawdzałem przewody elektryczne pod autem przy pompce paliwa.. i ku mojemu zdziwieniu wszystko wróciło do normy! następnego dnia pojechałem już nie do zwykłego garażu gdzie mają komputer... Pojechałem do serwisu Reno i od razu ładnie graficznie pokazał mi Pan, że problem tkwi w czujniku ciśnienia ale dopowiedział od siebie, że prawdopodobnie jest to wiązka elektryczna. Zostawiłem auto i następnego dnia odebrałem autko. Koszt łączny wyszedł 120pln + VAT z diagnostyką komputerową... więc dla wszystkich taka rada czasami lepiej pojechać do osób które mają dobre narzędzia i wiedzą gdzie tkwi usterka - problem z elektryką ( nie piszę o sprawach mechanicznych ) jak jeżdzić od warsztatu do warsztatu i wydawać pieniądze. Mi pomogło.