Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX210 błąd skanera E-02 .

18 Cze 2012 14:58 3309 10
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów! Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Epson SX210.
    Po włączeniu uruchamia się standardowo test urządzenia i w momencie sprawdzania skanera wózek z lampą wychyla się na moment i zaczyna cofać się (chociaż nie ma gdzie) a taśma przeskakuje na zębatce ok 5-8 sek. Po tym na wyświetlaczu pojawia się błąd krytyczny skanera E-02. Czy ktoś orientuje się może jak to ruszyć? Taśmę lampy do płyty skanera sprawdziłem, lampa zapala się na niebiesko, później na biało.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam ten sam problem, rozebrłałem skaner, próbowałem włączyć drukarkę odpinając skaner i cały czas ten sam błąd, zębatki oki, lampa odpala, udało Ci się rozwiązać problem?
  • Poziom 1  
    Mam dokładnie ten sam problem co koledzy wyżej. Ponawiam pytanie czy udało się komuś to naprawić??? Jeżeli tak będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 1  
    Witam. Czy ktos poradzil sobie z tym problemem o ktorym jest wyzej??
  • Poziom 10  
    Identyczny błąd. Ktoś na innym forum napisał ze stało się to po zaschnieciu tuszy.
    Może błąd wcale nie jest spowodowany przez skaner, tylko przy okazji błędu tuszy pojawil się kolejny błąd.
    Czy Wam też zaschły tusze?
  • Poziom 21  
    Czy po włączeniu urządzenia napęd skanera przejeżdża w lewo a następnie z zielonym podświetleniem próbuje jechać cały czas w prawo?
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak. Jedzie parę centymetrów, potem w prawo, słychać przeskakiwanie ząbków, po czym wyświetla błąd na ekranie.
    Masz z tym jakieś doświadczenie?
  • Poziom 21  
    Do wymiany jest listwa skanera. Niestety nic z tą nie zrobisz, tylko znaleźć nową. Zadzwoń do firmy CONSIS powinieneś tam dostać(dzwoń do Marcina).
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że mówisz o tej tasiemce, tak?
    Czy o całym wózku z silnikiem i diodami?
    Znasz może koszt tej listwy? Urządzenie jest już stare, na pewnych portalach można nabyć drugą za 80zł. Więc pytanie czy jest sens kupowania listwy za więcej niż 30zł z dostawą.
  • Poziom 21  
    Nie, chodzi mi o samą listwę (to co świeci) ona nie jest połączona z napędem na stałe. Tasiemkę się po prostu od niej odpina i wyjmuje z napędu. Nie kojarzę ile może kosztować musisz popytać.
  • Poziom 10  
    Ok, Dziękuję Ci bardzo za fachową pomoc. Jeśli się będzie opłacało to ją wymienię i napiszę czy zadziałało. Pozdrawiam