Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec

Luke92 21 Cze 2012 13:29 56930 212
    dragonn
    Poziom 11  
    gacek135 nie korzystał z komórki, wyszedł z sali na ten moment, a ich chyba skorzystał z mial a nie z dzwonienia. A jak by nie było członek komisji i tak nam nie może nic powiedzieć do zadania (nawet nie znają ich kompletnej treści, jedynie to co dają radę podejrzeć u uczniów).
  • Relpol przekaźniki
    m4a1domin
    Poziom 11  
    tak pozycja B3 nie zmienia nic moge dograc filmik dla potwierdzenia tego to jest oprogramowanie simatic 7 do sterownikow rodziny Siemens S7-300 to co na filmikow to symulator sterownika i tablica przyporzadkowania pochodzaca rowniez z tego programu
    gacek135
    Poziom 10  
    Ale na filmiku nie masz programu tylko sama symulacje. Moglbys dograc tez filmik z programem, chce zobaczyc:)
  • Relpol przekaźniki
    PawelTM20
    Poziom 2  
    Posiada ktoś punktacje do etapu praktyczneo??
    rouvin
    Poziom 10  
    Mam punktację z zadania praktycznego ze stycznia2012.CKE do tej pory niewiele zmieniło
    ogólnie:
    opisówka -----70pkt
    program(+komentarze)-------- 30 pkt

do zdobycia jest 100pkt
    moim zdaniem powinno być 50 opisu i 50za program ale cóż
    Załączniki:
    pawel1231238
    Poziom 9  
    Witam

Dodaje przykładowe rozwiązanie zad nr 5 na sterownik s7 300 raczej nie powinno być błędów program przetestowany i działa poprawnie tylko przyjołem jeden warunek jeśli przycisk S2 Postój zostanie wciśnięty w czasie gdy siłownik spycha pudełko to i tak dokończy spychanie i wróci zpowrotem do położenia B1 i wtedy przejdzie w stan POSTÓJ zrobiłem ten warunek ponieważ powiedzmy że zepchnie pudełko na krawędz i wtedy ktoś naciśnie S2 i zabierze pojemnik siłownik się wycafie a pudełko zostanie na krawędzi a więc mogło by spaść. Nie jest problemem zrobić bez tego bez warunku ale moim zdaniem tak jest bardziej praktycznie.

Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec
    motoroker
    Poziom 14  
    Ale tu bałagan :/
    Dajecie rozwiązania do zadań, piszecie swoje programy... a nie piszecie do jakiego to zestawu.
    Wszelkie rozważania poprzedzajcie numerem zadania, będzie łatwiej się odnaleźć innym.
    PS. Kiedy będą ogłaszane wyniki ?
    gacek135
    Poziom 10  
    motoroker - 31 sierpnia od polnocy mozna sie logowac na strone OKE swojej chyba albo CKE i mozna sprawdzic wyniki (login i haslo to samo co do sprawdzania wynikow z matur). A pozniej, tego samego dnia, 31 sierpnia wyniki i tytuly technikow trafiaja do szkoly i mozna odbierac:)
    rouvin
    Poziom 10  
    zadanie nr 4 zadanie nr 2 czerwiec 2012 czyli sygnalizacja świetlna- symulacja:
    http://www.youtube.com/watch?v=sgYYS_7bzHw&feature=plcp

C1 - I0.0
    C2 - I0.1
    C3. - I0.2

L1 - Q0.0 RED
    L2 - Q0.1 GREEN LEFT
    L3 - Q0.2 GREEN RIGHT

zamiast 1min blokady zmiany świateł jest 10s

program:
    Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec

treść:
    Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec Egzamin zawodowy - technik mechatronik 2012 czerwiec

A jutro zajrze ocb w zadaniu 5
    motoroker
    Poziom 14  
    Rouvin to było zadnaie nr2 u mnie.

"Możliwość zmiany świateł blokowana jest na czas 1 min. "
    Ja nie wiem co mieli na myśli ludzie który to układali, do tego zdania powinno być coś dopowiedziane bo możliwości blokowania świateł na czas 1min w tym projekcie jest kilka.
    Rouvin ty masz to dobrze na tym filmiku, tzn ta blokada w zamyśle prawidłowo działa ?
    rouvin
    Poziom 10  
    motoroker napisał:
    "Możliwość zmiany świateł blokowana jest na czas 1 min. "

u mnie jest 10s , zaczyna zliczać od momentu gdy gaśnie zielone i zapala czerwone i pomimo ze auto jest na czujniku C1 przez 10s świeci się czerwo, dopiero po 10s może zapalić się zielone

tak, u mnie w symulacji ta blokada działa prawidłowo
    Welnix
    Poziom 2  
    Ma ktoś dobry program do zadania nr 6 - 21.06.12r. cansis wysłal arkusz.
    gacek135
    Poziom 10  
    Witam serdecznie:)
    Podobaja mi sie wszystkie te zadania egzaminacyjne. Komisja wykazala sie wielka kreatywnoscia, naprawde. Ale gdzie sa zadanie 7 i 8? Pisal ktokolwiek? U mnie w szkole jest tak malo mechatronikow ze na 4 sie skonczylo. Ale mam nadzieje ze ktos pisal te ostatnie? Jak tam to moglby podac arkusze? Albo chociaz skad je wziac? Pozdrawiam wszytkich mechatronikow zdajacych w tym roku egzamin i zycze milych wakacji, bo juz sie takie naprawde zaczely :) Milego spedzania czasu!
    pawel1231238
    Poziom 9  
    Jeśli chodzi o zadania 5 i 6 tosą prawie takie same, tylko w zadaniu nr 5 zliczamy paczki a w zadaniu nr 6 pręty. Program do zadania nr 6 jest taki sam jak w zadaniu nr 5 , nawet oznaczeń nie trzeba zmieniać.
    Jaavi
    Poziom 9  
    Ktoś wie jak wygląda poprawka , bo nie poszło mi za dobrze , i chyba tylko praktyczny do poprawk :)

Btw. u nas oznaczenia do zadania drugiego były takie: czujniki C1 C2 C3 , a lampy C1 C2 L3 :|
    Nike_Sports
    Poziom 9  
    poprawka z tego co wiem to jest za rok o tej samej porze... ale jak zdałeś teorie to jej nie musisz pisać, tylko to co Ci nie poszło piszesz :)
    motoroker
    Poziom 14  
    Macie juz wyniki?
    Jak niby szkoła ma mnie poinformować jak zdałem/nie zdałem ?
    m4a1domin
    Poziom 11  
    osobiście musisz iść do szkoły po wyniki lub za pośrednictwem strony oke twojego okręgu.
    motoroker
    Poziom 14  
    Technik mechatronik, etap pisemny część 1 62%
    Technik mechatronik, etap pisemny część 2 65%
    Technik mechatronik, etap praktyczny 63%

Wy tez sie pochwalcie.
    m4a1domin
    Poziom 11  
    Technik mechatronik, etap pisemny część 1 60%
    Technik mechatronik, etap pisemny część 2 90%
    Technik mechatronik, etap praktyczny 95%

Gratulacje dla wszystkich co zdali, i życzę powodzenia w zawodzie technik mechatronik :)
    motoroker
    Poziom 14  
    Egzamin poprawkowy kiedy można pisać?
    Płaci się coś za to?
    Na stronie CKE szukałem informacji i nic nie znalazłem :/
    PawellM
    Poziom 10  
    praktyczny 88 ale w pracy już mnie uświadomili że jestem debilem
    Gizmoń
    Poziom 28  
    Łatwe. Lampki można zapalać tymi samymi sygnałami, które sterują stycznikami. Reszta algorytmu jakoś tak:

- jeżeli winda na dole (WD) i wywołanie na górze (S2) i drzwi zamknięte -> jedź w górę do czujnika WG i stop + podniesienie flagi "winda na górze"
    - jeżeli winda na górze (WG) i wywołanie na dole (S1) i drzwi zamknięte -> jedź w dół do czujnika WD i stop + opuszczenie flagi "winda na górze"
    - jeżeli naciśnięty S3 i drzwi zamknięte i:
    -- winda na dole, jedź w górę do WG i stop + podniesienie flagi "winda na górze"
    -- winda na górze, jedź w dół do WD i stop + opuszczenie flagi "winda na górze"
    -- winda w ruchu - stop (podnieść flagę stop)
    -- winda zatrzymana (flaga stop podniesiona) opuścić flagę stop i jeżeli:
    --- flaga "winda na górze" podniesiona, jedź w górę do WG i stop
    --- flaga "winda na górze" opuszczona, jedź w dół do WD i stop

Chyba niczego nie przeoczyłem :) Teraz realizacja w jakimś języku programowania powinna być już łatwa.