Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1200zł z najdłuższą możliwą gwarancją.

18 Cze 2012 16:48 6079 7
  • Poziom 11  
    Witajcie,
    niestety zakończyłem przygodę z kupowaniem drogich pralek. Obecnie wychodzę z założenia że pralka działa tak długo jak długą ma gwarancję. Poszukuję pralki która:

-będzie kosztować około 1000zł (do 1200maxx)
    -ładowność przynajmniej 6kg
    -klasa enegretyczna min A+
    -może być tak brzydka i głośna, tak że będzie straszyć dzieci
    -nie musi mieć wyświetlacza, czy jakichkolwiek bajerów
    -długa gwarancja z relatywnie dobrym serwisem (rodzina - nie możemy sobie pozwolić na życie bez pralki)
    -liczy się głównie prostota i wykonanie

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie dotyczące pralek jak i mojej strategi (tania pralka dobry serwis wymiana co parę lat).
    Pozdrawiam
    MM
  • Specjalista AGD
    Wymagania masz.

Wszystko na raz to prawie nie możliwe. Jak chcesz mieć pralkę na kilka lat i tanio (w granicach połowy tego co przeznaczasz) to jakiegoś Whirpoola FL 243, AWM 247, AWG 324. Koszt ich wraz z naprawą jest stosunkowo niski. Może nie zawsze mają klasę A i 6kg.
    Można jakąś Amicę 5.5Kg upatrzyć. Z wymianą łożysk, a nawet krzyżaka spokojnie zmieścimy się w dobrej cenie.
    Są też gorsze ekonomicznie, ale także trwałe pralki.

Co do nowych, to trudno się wypowiadać. Można wykupić wydłużoną gwarancję i tyle. 5 lat max.
  • Poziom 11  
    Jestem skłonny wykupić dłuższą gwarancję. Tylko nie chce żeby to polegało na tym, że będę walczył miesiąc z serwisem. Oczekuje prostej, dobrze wykonanej pralki. Normy energetyczne jak A+ to jest standard. Jak i relatywnie wysoka ładowność.

Obecnie jestem na etapie wyboru jakiegoś Boscha np. WAE 20164 PL. Chociaż słyszałem też pozytywne opinie na temat Gorenje i Siemensa.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    To może spróbujmy z innej strony. Zamierzam kupić Boscha WAE 20164 PL lub jedną z AMICA AWN 612 D, lub AWM 612D. Proszę was dobrzy ludzie, jeżeli popełniam kosmiczny błąd, to napiszcie to tutaj.
  • Poziom 20  
    Z tych trzech tylko Bosch. WAE 20164 PL lub coś innego z serii WAE .Jedne z najlepszych serii pralek Bosch
  • Poziom 11  
    Rozumiem, że powinienem trzymać się boscha ? Słyszałem że opinie o tych pralkach są podzielone. Wybór padnie zatem na coś z WAE.

Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    ~wac napisał:
    Z tych trzech tylko Bosch. WAE 20164 PL lub coś innego z serii WAE .Jedne z najlepszych serii pralek Bosch

Mam tego Boscha. Śmiga ponad rok bez niespodzianek (odpukać, tfuu). Więc jak na razie mogę polecić :D

Dodano po 1 [minuty]:

modlin napisał:
    Rozumiem, że powinienem trzymać się boscha ? Słyszałem że opinie o tych pralkach są podzielone.

Unikaj serii WAA. To tyle jeśli chodzi o kwestię podzielonych opinii o TYCH (czytaj: BOSCH) pralkach.