Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja temperatury na rejestratorze CCTV

monter79 18 Cze 2012 16:57 1212 4
  • #1 18 Cze 2012 16:57
    monter79
    Poziom 17  

Witam, czy ma ktoś z Kolegów pomysł jak to zrealizować:

potrzebna rejestracja temperatury w pomieszczeniu. Klient wymyślił termometr przed kamerą. Ja szukam bardziej profesjonalnego rozwiązania. Czy znacie jakieś urządzenie rejestrujące lub wysyłające obrazowo temperaturę, tak żeby można było to połączyć z systemem monitoringu.

0 4
  • #2 18 Cze 2012 17:09
    Zbych034
    Poziom 36  

Widziałem takie rozwiązania w alarmach ale w CCTV niestety nie.

0
  • #3 19 Cze 2012 01:53
    Marek31415
    Poziom 31  

Gotowe rozwiązanie znajdziesz w oprogramowaniu Selcamnet.
    Temperatura rejestrowana jest w oknie wirtualnej kamery IP (wykresy), 8 termometrów w jednym oknie.
    Dodatkowo można wyświetlać wartość na tle obrazu z kamery w innym oknie.
    Tworzone też są pliki tekstowe odczytów do dalszej obróbki w np. Excelu.

0
  • #4 21 Cze 2012 18:26
    Hydralisk
    Poziom 14  

Jeżeli w grę wchodzi zastosowanie prototypowego urządzenia to można pokusić się o zaprojektowanie takiego układu. Realizacja przy pomocy np. atmegi8 nie była by skomplikowana. Tylko wiadomo potrzebne było by trochę czasu na opracowanie urządzenia. No ale nie wiem czy kolega dopuszcza takie rozwiązanie.

0
  • #5 21 Cze 2012 23:34
    Dipol_CCTV
    Poziom 9  

Można spróbować wykorzystać generator obrazu transakcji fiskalnych, np: www.dipol.com.pl/M1720.htm Jeśli chodzi o termometr, to niestety nie znane mi są gotowe rozwiązania, aczkolwiek myślę, że takie mogą istnieć, zwłaszcza dla przemysłu. Lub bardziej 'laboratoryjne rozwiązania': http://kml.jogger.pl/2009/10/29/termometr-cyfrowy-ds18b20-na-rs232-com-i-usb/ (takie coś znalazłem na szybko).

0