Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG8730 IX - błąd F3

m3hoo 31 Sie 2012 20:09 21578 38
    m3hoo
    Poziom 9  
    Na totalnie zimnej (tj. temp. pokojowa, po całym dniu) 52.9.
    Włączyłem program zmywania i zbadam raz jeszcze, gdy jeszcze będzie nagrzana.

P.S. Czy zmywarkę należy gdzieś zresetować (błąd który się pojawiał F3), czy też wystarcza samo wyłączenie z gniazda?
  • Relpol przekaźniki
    movzx
    Poziom 39  
    m3hoo napisał:
    Czy zmywarkę należy gdzieś zresetować
    Przytrzymać Start.
  • Relpol przekaźniki
    m3hoo
    Poziom 9  
    Przytrzymanie startu powoduje rozpoczęcie normalnej pracy, co już wcześniej zauważyłem. Jednak następnym razem znów pojawiał się po odpaleniu błąd F3.
    Dziś w ogóle się nie pojawił. Wczoraj też nie.
    Po programie mycia wynik na mierniku wyszedł 17.4.

Dodano po 44 [sekundy]:

P.S. Zmywarka, mimo wcześniejszych tego błędu myje normalnie :/

Dodano po 3 [minuty]:

Może mój błąd tkwił w tym, że po wymianie przekaźnika konieczne było właśnie zresetowanie zmywarki?
    Zerknę przez następne dni czy zmywanie będzie przebiegało poprawnie.
    wml
    Poziom 10  
    Witam,
    Chciałbym zapytać w temacie zmywarki o kodzie ADG8730/1 IX. Może spotkał sie ktoś z następującym kodem błędu FE. Zmywarka chodzi, gdy wymuszę start, jednakże nie zawsze. Sprawdziłem pompkę, sitka, odprowadzenie wody (drożne). Nie wiem w czym może tkwić problem.
    Chciałem spytać jak wygląda procedura resetu i startu programu testowego tejże zmywarki. Czy mógłbym uzyskać takową informację.
    Dla resetu próbował następującej kombinacji klawiszy:
    Ustawiłem program najwyższy czyli 60 stopni + trzymając przycisk startu przycisnąłem przycisk ON/OFF. Jednakże nie wydaje mi się żeby była to prawidłowa sekwencja.
    Za wszelkie rady z góry dziękuje.
    Pozdrawiam
    WL

PS. Udało mi się znaleźć dokumentacje do zmywarki ADP4730 w której kod błędu FE jest przypisany jako problem EPROM - jeżeli mogę się tym sugerować to co z tym fantem można zrobić ..
    movzx
    Poziom 39  
    wml napisał:
    Może spotkał sie ktoś z następującym kodem błędu FE
    Uszkodzona pamięć w module, nic tu nie zresetujesz bo błąd będzie wracał do ...ej śmierci.
    wml napisał:
    co z tym fantem można zrobić ..
    Przeprogramować (jeśli masz szczęście to może się uda) lub wymienić.
    wml
    Poziom 10  
    Rozumiem iż może ratować mnie wymiana kontrolera lub tez wymiana EPROMU + programowanie. Tyle żę gdzie to można zrobić...
    movzx
    Poziom 39  
    wml napisał:
    Tyle żę gdzie to można zrobić
    Z wymianą sobie poradzisz, ale zapłacisz za moduł. Programowanie zrobi serwis (wyposażony w odpowiednie narzędzia i obraz pamięci - czyli raczej autoryzowany).
    m3hoo
    Poziom 9  
    Ja z kolei chciałbym powiadomić, iż już cztery dni zmywarka nie daje oznak błędu.
    Myje normalnie, włącza się normalnie, pracuje OK (tfu-tfu, żeby nie zapeszyć).
    Błąd nie wyskakuje.

Póki co, pozostaje serdecznie podziękować - movzx - WIELKIE DZIĘKI za dotychczasową pomoc!
    danfron
    Poziom 1  
    Dzień dobry,
    Odkurzam temat. U mnie problem jest z tym samym modelem - Zmywarka Whirlpool ADG8730 (rocznik 2009).
    Zmywarka przy programie trwającym 1,5h w momencie gdy zostaje 23 minuty do końca grzeje wodę (bardzo gorąca woda) i nie chce iść dalej - cały czas wyświetla 23 minuty do końca. Przy ponownym włączeniu raz się włącza raz nie. Przy niepowodzeniu "klika" pompa odpływowa (część 430 0)

Trochę się naczytałem o błędzie F3 na forum (kiedyś też się taki pojawił) i mam pytania:

1. Czy najbardziej prawdopodobna jest awaria czujnika temperatury? Tzn. woda jest gorąca ale czujnik nie reaguje?

2. Czy klikająca pompa odpływowa jest OK?

Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam