Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dap audio. Jak to gra? Opinie na temat sprzętu.

megido 14 Jan 2005 20:14 4578 12
    megido
    Level 10  
    spotkał się ktoś z tym czymś? jak to gra?nie jest to sprzęt na jedną imrezę?nie siądzie to zaraz?pisałem do kilku osób z allegro które to nabyły no i bardzo to chwalą,więc jak to jest?
    toadi
    Level 36  
    Robilem kiedys post o tanich wzmaczniaczach i doslismy do wniosku ze warto kupic niz robic zwlaszcza jak waza swoje (bo tu kupuje sie na wage im ciezsze tym lepsze) , nie mysle ze jest to sprzet na jedna impreze ale raczej nie jest przeznaczony do katowania w ciezkich warunkach ot na grajkowanie na weselach czy w malych dyskotekach
    SILVER SOUND
    Level 28  
    Witam
    Potwierdzam wypowiedź toadi....
    Można wśród "chińczyków" wybrać bardzo przyzwoite wzmacniacze, duzo tańsze i zdecydowanie lepsze od niskobudżetowych serii behringer-a, crown-a, czy yamahy...
    Wzmacniacz wykonany w technologii analogowej musi swoje wazyć, a te dapy potrafą być cięższe od cienitkich crownów nawet 8 - 10 kG!!!!
    Na taka różnice wagi , nawet "hamerykańska" technologia nic nie poradzi.....bo przy tego typu urządzeniach prawie wszyscy producenci maja dostęp do takiej samych materiałów.
    jk
    megido
    Level 10  
    czy dap audio jest w jakiś sposób lepsze od końcówki zawartej w powermixerze behringera?
    SILVER SOUND
    Level 28  
    Witam
    Powiem tak.....jesli porównamy to do zapachów....
    DAP (ten z seri droższej) pachnie jak róża, a behringer jak...."sławojka"....
    I tak jak pachną , tak wydaja z siebie jakośc dźwięku.
    jk
    megido
    Level 10  
    w sumie to chodzi mi bardziej o tę tańszą wersję dap audio i obawiam się tylko czy ta końcówka nie padnie mi podczas grania,powiedzmy pytanie moje to która (dap audio czy behringera w powermixerze) jest bardziej niezawodna pomijając już jakość dźwięku bo tu raczej dap audio
    Dj_Clever
    Level 11  
    Ja kupilem sobie koncowke DAP Audio P-1200 Gralo to juz na kilku imprezach i mialem jeszcze duzy zapas mocy. Solidna koncowka i jestem bardzo zadowolony z jej zakupu. A co do Allegro to maja drogo, zreszta jak wszyscy w Polsce. Na Allegro sa P-1200 za 1400 zl, na www.prosklep.pl za ponad 1400 zl, a ja kupilem wysylkowo z Niemiec za 960 zl z wysylka na www.music-town.de (polska obsluga i wogole wszystko sprawnie) Pozdrawiam
    reed
    Level 17  
    Tak samo jak ja!
    Tez miałem kupić P900 ale długo czekałem na dostawę i firma żebym nie czaekał za długo (1 tydzień od daty wpłynięcia pieniędzy) zaproponowała mi P1200 jeszcze jej nie słyszałem bo przyjechała domnie niedawno i nie miałem jak się zabrać do tego ale waga 26KG robi swoje.

Pozzatym ta końcówka przy 8ohmach ma 2 x 506W !!!!!!!! mocy muzycznej

Zobaczymy jak to pogra
    mike1516
    Level 11  
    Ja tydzień temy kupiłem sobie(też z niemiec) końcówkę dap 2000(za 1250zł!!!!!) i musze powiedzieć że bardzo jestem zadowolony z jej zakupu gdyż dźwięk jest naprawde spoko a i mocy też nie brakuje.
    Ogólnie za taką kase to jest zaj....................
    tomcyp
    Level 12  
    Witam !
    ja posiadam końcówkę DAP Palladium P-900 i szczerze powiedziawszy jestem zawiedziony. koncowka wysiadła po 8 miesiacach uzywania. poszly sie paść wszystkie tranzystory mocy i kilka sterujacych ,po drodze wszystkich 6 bezpiecznikow. naprawa kosztuje ok 400zl .

po prostu zawsze dzialala , pewnego razu sie ja wlaczylo i chodzila jakby miala odpiete kable glosnikowe. po prostu kiepa. serwisant do konca nie moze powiedziec co bylo przyczyna. ale najprawdopoboniej chwilowy nawet stosunkowo maly skok napiecia w sieci.

tranzystory są na 140V a transformator na 60V x2 daje nam 120V . swerwisant powiedzial iz koncowka jest przemyślana, tylko bardzo niewielkim kosztem, producent mogl tam dac tranzystory 200V.
    stwierdzil tez iz koncowka ma wiele zabezpieczen to są one trochę "cienkie" w sensie malo skuteczne.
    ige
    Level 35  
    tomcyp wrote:

tranzystory są na 140V a transformator na 60V x2 daje nam 120V . swerwisant powiedzial iz koncowka jest przemyślana, tylko bardzo niewielkim kosztem, producent mogl tam dac tranzystory 200V.
    stwierdzil tez iz koncowka ma wiele zabezpieczen to są one trochę "cienkie" w sensie malo skuteczne.

z tego co wiem dap-y sa oparte na tranzystorach koncowych toshiba 2sa1943/2sc5200 ktorych maksymalne napiecie wynosi 230V
    Tremolo
    Level 43  
    To jest temat leciutko odgrzebany.. mozna go zamknąć. Ale wątek jest dość ciekawy:

Byc moze to jakas stara seria wzmacniacza, albo seria oszczędna przeznaczona na "promocje" i dlatego tak jest:
    nikt nigdy nie wie co się kryje w jego wzmacniaczu puki go nie otworzy: wszystkie firmy na świecie dążą do minimalizacji kosztów. Przez to DAP ma stosunkowo krótką gwarancję.

Możliwe, że serwisant troszkę pokłamał: jak naprawił wzmacniacz to najwazniejsze: no ale przez to nie musiał powiedzieć (tak naprawdę) co sie zepsuło. Mógł Twoje sprawnę tranzystory schowac do kieszeni wymienić na nowe. U serwisanta płaci się za ilośc lutowań na płytcę. A mogły to być tylko bezpieczniki.

Po za tym jak transformator na 60V~ to zasilanie jest okolo 85V stalego tak jak np. w ADS LX800

Po za tym czy DAP daję aż tak krótką gwarancję że po pół 8 mieciącach nie można go oddac na naprawie pogwarancyjnej? Taka krotka gwarancja?
    mlody_elektronik
    Level 27  
    Ja mam DAP P1200 i DAP P900. Oba maja gwarancje na 2 lata. Gram nimi juz od ok roku czasu. Z jakoscia dzwieku jest dobrze. Mozna porownac ja do domowych wzmacniaczy kina domowego. Oczywiscie nie HK za 15000zl ale do np kina domowego panasonica ablo JVC.

Co do wytryzmalosci to u mnie pracuja na 90-100% mocy prawie zawsze. NIekiedy clip blysnie. Ale mimo takiego grania temp obudowy to ok 40*C. Wentylatory daja rade a poterzne radiatory w srodku ladnie odprowadzja cieplo. NIgdy mi temicznie sie nie wylaczyla. NIc mi sie nie uszkodzilo w nich.

Teraz ceny pozly o 20% w gore wiec juz tak atrakcyjnie niejest. ALe ciagle oplaca je sie kupowac niz robic samemu.

CO do zabezpieczen udalo mi sie tylko przetestowac przeciwzwarciowe. Przypatkiem mi sie styknely kable nie zaizolowane. I nawet iskra nie poszla. Tak szybko odlaczyl. Wylaczylem i wlaczylem i dziala do dzis..